Reykjavik Music Walk – Free Tour

Istotne momenty w historii niesamowitej islandzkiej muzyki pop i rock

O co chodzi?

Reykjavik Music Walk – Free Tour – to 1,5 godzinna wycieczka koncentrująca się wokół historii islandzkiej muzyki pop i rock, a także jej istotnych i przełomowych momentów, które przyczyniły się do niezwykłego sukcesu muzyki islandzkiej za granicą. Podczas tej wycieczki będziemy mieć okazję poznać i zobaczyć w Reykjaviku miejsca, które nieodzownie związane są z Björk i grupą The Sugarcubes, sale koncertowe, na których debiutował zespół Sigur Rós, a także inne historycznie ważne ośrodki koncertowe i lokale, które były częstym miejscem spotkań lokalnych artystów, wymiany ich doświadczeń i współpracy.

Kiedy i o której odbywają się te wycieczki?

Wycieczki odbywają się w dniach: poniedziałek, środa i piątek – o godzinie 11:30.

Skąd staruje wycieczka?

Z budynku Harpy (Austurbakki, 101 Reykjavík)

Ile kosztuje wycieczka?

Udział w wycieczce jest generalnie bezpłatny. Inicjatywa opiera się wyłącznie na dobrowolnych datkach zbieranych od uczestników po zakończeniu spaceru.

Kto jest przewodnikiem wycieczki?

arnareggert-reykjavikmusicwalk-banner

Wycieczkę prowadzi Arnar Eggert Thoroddsen (ur. 1974), który uległ magii muzyki w wieku czternastu lat i w dalszym ciągu nic się pod tym względem u niego nie zmieniło. Po ukończeniu studiów magisterskich z socjologii w 1999 roku Arnar rozpoczął pracę jako dziennikarz muzyczny w słynnej islandzkiej gazecie codziennej Morgunblaðið, w której wciąż się udziela. Do tej pory przeprowadził wiele wywiadów z wszystkimi islandzkimi muzykami. Przez cały czas żyje muzyką islandzką i trzyma rękę na pulsie lokalnej sceny muzycznej, bacznie śledząc jej rozwój i zachodzące na niej zmiany. Ta pasja zaowocowała wydaniem przez niego trzech książek na temat muzyki islandzkiej. W przygotowaniu jest obecnie czwarta książka, która zostanie opublikowana przez brytyjskie wydawnictwo Reaktion Books/The University of Chicago Press. Dodam, że Arnar prowadzi własną audycję muzyczną w islandzkiej ogólnokrajowej stacji radiowej. Często bierze udział jako juror w konkursach muzycznych. Występuję także regularnie jako recenzent i komentator muzyki w telewizji, radio i innych mediach w swoim kraju. Arnar ma również dodatkowe wykształcenie muzyczne ze stopniem naukowym magistra, które zdobył na Uniwersytecie w Edynburgu w 2013 roku. Obecnie prowadzi na tej uczelni naukowe badania doktoranckie pod kierunkiem prof. Simona Fritha, które dotyczą zmian społecznych zachodzących u islandzkich muzyków. Ponadto aktualnie Arnar jest dyrektorem studiów licencjackich o kierunku media i komunikacja na Uniwersytecie Islandzkim (Wydział Nauk Społecznych).

Jak można się skontaktować z Reykjavík Music Walk?

Tel: +354 8221703
Email: reykjavikmusicwalk@gmail.com

Więcej informacji o Reykjavík Music Walk znajdziecie na stronie internetowej Reykjavík Music Walk / facebook / twitter / instagram.