Wielkimi krokami zbliża się premiera wyczekiwanej drugiej części czwartego sezonu „Wikingowie”, tego jakby nie było kultowego w pewnych kręgach wikińskiego serialu.

Nadciąga Furia Ludzi Północy, wilkom podobni ludzie. Którzy kiedyś wzbudzali u innych lęk, strach i histerię. A dziś historia o nich budzi respekt, podziw i coraz większe zainteresowanie. Bo świat Wikingów choć mroczny i brutalny, jest też namiętny, mistyczny i fascynujący.

To oczekiwanie na nowy sezon serialu „Wikingowie” przypomniał mi, że przecież wikingowie to nieodzowny element Islandii, fundament tego kraju, mocno wpisany w jego historię, tradycję i kulturę. Dlatego powstał niniejszy podcast Radia Stacja Islandia, który podzielony został na dwie części.

W pierwszym odcinku zatytułowanym „Wikingowie – Furia Ludzi Północy” skoncentrujemy się na sprawach bardziej ogólnych dotyczących Wikingów. A później kiedy już bliżej poznamy ten świat, opowiemy sobie o osiedleniu wikingów na Islandii. Ale o tym traktować będzie już druga część naszego podcastu, zatytułowana „Wikingowie – Zasiedlenie Islandii”.

Zapraszam na część pierwszą!