„Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc”

Autor: Maciej Brencz

Data wydania: 27 luty 2019

Liczba stron: 368

 

 

 

 

 

* Opis książki:

Czym są Wyspy Owcze? I czemu w ogóle nazywają się Owcze, skoro właściwsze byłoby nazwanie ich Ptasimi?

Wedle jednej z legend, wulkaniczny archipelag osiemnastu skał porzuconych na Atlantyku, potocznie zwany Farojami, powstał z brudu zza paznokci Boga, zebranego w trakcie tworzenia świata. Wedle innej, uformował się z ostatniego zęba, który wyleciał z paszczy pokonanego Stoorworma, potężnego morskiego węża.

To miejsce pełne paradoksów, do dziś pomijane przez niektórych kartografów i serwisy meteorologiczne. Tu kiedyś żyły białe kruki, szczęście przynosiły rybie skrzela, a noga od stołu odegrała ważną rolę w historii farerskiej poczty.

Jeśli koniec świata ma swój własny koniec, to znajduje się on właśnie tutaj.

Autorem książki oraz bloga o tym samym tytule jest Maciej Brencz – poznaniak z dziada pradziada i pasjonat wszystkiego, co farerskie. Gdy odwiedza Wyspy, zawsze wraca z nadbagażem owczej literatury i gigabajtami cyfrowych wspomnień.

* źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie tutaj.

Więcej informacji o książce „Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc” autor ujawnia na swojej stronie – TUTAJ.

 

 

 

Maciej Brencz Więcej informacji o autorze książki i Wyspach Owczych znajdziecie na stronie www.farerskiekadry.pl oraz na na fanpage’u Farerskie Kadry.