„Odgłosy ciszy. Kroniki islandzkie”

Autor: Wioletta Leśków-Cyrulik

Wydawca: Replika

Cykl: Kroniki islandzkie (tom 1)

Data wydania: 22 luty 2022

Liczba stron: 304

 

 

 

* Opis książki:

W surowym klimacie Islandii rodzą się trudne uczucia.

Niewielkie miasto na Islandii położone z dala od głównej drogi przyciąga życiowych rozbitków i otwiera ramiona fiordu dla zupełnie nowych mieszkańców. Ilona, Maríanna i Bjarni. Ich losy splatają się z życiem tych, którzy przybyli tu dawniej. Układają się w Kroniki islandzkie, wnikliwe studium relacji międzyludzkich. To powieść o matkach, synach i córkach. O tym, jak trudno być daleko, i o tym, że jeszcze trudniej – blisko. I o słowach, które nie mogą oddać istoty rzeczy, i o milczeniu, które przynosi ulgę.

 

* źródło opisu: tutaj

 

Wioletta Leśków-Cyrulik

Związana z kwartalnikiem literacko-artystycznym „Szafa” – jako felietonistka, autorka prozy i członek zespołu redakcyjnego.
Autorka powieści „Sezon zamkniętych serc” wydanej nakładem oficyny Zysk i S-ka, a także „Kolor nieba nad fiordem” i „Odgłosy ciszy. Kroniki islandzkie” opublikowanych przez wydawnictwo Replika.
Absolwentka filologii polskiej oraz bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Polonistka, instruktorka teatrów dziecięcych, koordynatorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, redaktorka.