Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Bear The Ant to nowy islandzki zespół, który powstał pod koniec 2021 roku podczas trwającej ogólnoświatowej pandemii Covid, albo jak głosi notka prasowa „podczas ponurego przesilenia zimowego, dlatego spodziewaj się znaleźć w ich brzmieniu melancholijną równowagę między depresją a nadzieją”. Zespół, a w zasadzie duet, tworzą dwaj przyjaciele: Björn Óli Harðarson (wokal, gitara, produkcja) i Davíð Antonsson (perkusja), znany przede wszystkim jako członek zespołu Kaleo.

26 maja 2022 roku Bear The Ant wydali swój debiutancki album EP pod tytułem „Unconscious”. Materiał na płytę został nagrany i wyprodukowany, aczkolwiek panowie otrzymali także wsparcie od wielu znanych osób: Rubin Pollock, Daníel Ægir Kristjansson, Tómas Jónsson, Fanney Ósk Þórisdóttir, Karítas Óðinsdóttir, Stefanía Svavarsdóttir, Elísabet Sesselja Harðardóttir, Karl James Pestka, Unnur Jónsdóttir, Róbert Arason, Hannes Arason i Hafsteinn Þráinsson (Ceastone).

Na debiutanckim krążku Islandczyków znajdziemy cztery utwory, które trwają w sumie nieco ponad kwadrans. Brzmienie muzyki Bear The Ant to splot różnorodnych wpływów i inspiracji, wśród których na pierwszy plan wysuwają się psychodeliczny pop i indie rock, zabarwiony soulowym klimatem. Doskonałą sekcję rytmiczną uzupełniają tutaj różnorodne brzmienia gitar, syntezatorów, organ oraz partie instrumentów smyczkowych. Do melodyjnych kompozycji świetnie jest dopasowana ciepła i łagodna barwa głosu wokalisty oraz towarzyszące mu kobiece chórki. Całość jest genialnie zaśpiewana. Ciekawe wykorzystanie harmonii wokalnych dodaje atrakcyjności muzyce oraz wprowadza przyjemną, rozmarzoną atmosferę.

Unconscious” jest albumem niezwykle dojrzałym i wciągającym, o zwartej i  przemyślanej konstrukcji. Utwory przepełnione są nieodpartym urokiem, uspokajają i nastrajają refleksyjnie słuchacza. To bardzo wrażliwa płyta. Chwile z nią spędzone są niezwykle urocze i pozytywne. Muzycy Bear The Ant budując psychodeliczny klimat swojej muzyki, nie zapomnieli również o zgrabnych melodiach, które wprost przyklejają się do słuchacza. Potwierdza to talent duetu do pisania bardzo dobrych piosenek będących przykładem równocześnie dużych ambicji, prawdziwej sztuki, jak również komercyjnej przystępności.

Na „Unconscious” dzieją się rzeczy niezwykłe. Album jest również pięknie wyprodukowany. To świetny materiał, który brzmi świeżo i soczyście, a równocześnie ma w sobie coś klasycznego i stylowego. Wszystko mi na tej płycie pasuje. Zawrócili mi panowie w głowie tą EPką. Zdecydowanie warto poznać dane wydawnictwo i zapamiętać nazwę Bear The Ant. Koniecznie posłuchajcie!

 

 

 

 

Bear The Ant :: Unconscious

1. In the Deep (When I’m High) 04:25
2. Higher Times 03:12
3. Fallin’ 04:08
4. Hey! 03:50

 

 

 

 

Bear The Ant : website / facebook / spotify


Bear The Ant :: Unconscious (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów