Zespół Benny Crespo’s Gang pochodzi z niewielkiej miejscowości o nazwie Selfoss, znajdującej się na południu Islandii. Powstał w 2003 r., natomiast swój debiutancki album wydał w 2007 r.

Po pojawieniu się debiutanckiej płyty, Benny Crespo’s Gang otrzymał dużo pozytywnych recenzji i zyskał wielu fanów w Islandii, jak również poza granicami kraju. Został okrzyknięty jednym z najciekawszych zespołów Islandii. Rozpisywały się o nim różne wydawnictwa takie jak chociażby NME i Clash Magazine. Benny Crepo’s Gang otrzymał także kilka nominacji w Icelandic Music Awards 2007 r., m.in. w kategorii Rock Album of the Year, Best New Comers i People’s Choice. Przez długi czas muzyka zespołu dominowała na szczytach list muzycznych w lokalnych i krajowych rozgłośniach radiowych.

W 2008 r. zespół wziął udział w trasie o nazwie Ras 2 Rokkar Hringinn, która przy wsparciu krajowego radia RUV przemierzała całą Islandię. Towarzyszyli wówczas zespołom Sign i Dr. Spock.

W 2009r. Benny Crespo’s Gang nadal koncertował, grał m.in. na Festiwalu NXNE w Toronto. Ich muzyka nie jest łatwa do sklasyfikowania, gdyż łączy różne elementy różnych gatunków. Twórczość zespołu nie jest jednak wtórna. Album brzmi ciekawie i świeżo. Zespół umiejętnie wplata w swoje kompozycje różne wpływy muzyczne. Utrzymuje też równowagę pomiędzy “brudnymi” riffami, a czarującymi melodiami.

Benny Crespo’s Gang to wybuchowa mikstura balansująca pomiędzy ekscentrycznymi przestrojonymi i mocnymi dźwiękami spod znaku Queens of the Stone Age lub Sonic Youth, a ujmującymi i pięknymi balladami w stylu PJ Harvey czy Portishead.

Zespół rozpieszcza nas również wokalnie, a to za sprawą dwóch wokalistów. Głos męski, nierzadko głośny, krzyczący oraz głos kobiecy, delikatny i ciepły. Dodać należy, że ten wokal głos należy do Lovísy Elísabet Sigrúnardóttir, znanej bardziej jako Lay Low, która gra tu również na gitarze.

Benny Crespo’s Gang swoim debiutanckim albumem udowodnił potencjał, a także postawił sobie wysoko poprzeczkę. Debiut rozbudził wielkie nadzieje i oczekiwania fanów, którzy z niecierpliwością wyczekują najnowszego wydawnictwa grupy. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem i być może w tym roku ujrzy on w końcu światło dzienne.

 

 

Benny Crespo’s Gang :: Benny Crespo’s Gang

1. 123323
2. Next weekend
3. Untitled
4. Shine
5. Come here
6. Running
7. Numb face
8. Conditional love
9. Johnny’s got a baby

 

 

 

Benny Crespo’s Gang : facebook / bandcamp / soundcloud

Benny Crespo’s Gang :: Benny Crespo’s Gang (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów