Bragdarlogi to zespół rock/metalowy pochodzący z Wysp Owczych. Kapela została założona wiosną 2016 roku i składa się z bardzo doświadczonych na scenie metalowej farerskich muzyków.

Członkowie zespołu Bragdarlogi:

Magnus Elisson – wokal
Ken Johannesen – gitara
Tonny Kjelnæs – gitara
Jóhan Bjartur Kjærbo (ex-The Apocryphal Order) – bas
Amon Djurhuus Ellingsgaard (Heljareyga, ex-Týr (live))– perkusja

Od samego początku muzycy z Bragdarlogi konsekwentnie pracowali nad materiałem na swój pierwszy album studyjny. W 2017 roku pojawiły się pierwsze oficjalne zwiastuny nadchodzącego wydawnictwa w postaci trzech opublikowanych w internecie singli: „Lætti dimmið úr verð”, „Í myrkrinum hvørvi”, „Ódnarferðin”. Natomiast 14 grudnia 2018 roku za pośrednictwem farerskiej wytwórni Tutl Records ukazał się debiutancki album Bragdarlogi zatytułowany „Flytifjøll”.

Na płycie „Flytifjøll” znalazło się siedem kompozycji i pierwsze co nasuwa się podczas ich słuchania to mnogość różnorodnych wpływów i bogactwo pomysłów. Bragdarlogi potrafi czerpać inspiracje z różnych źródeł, wśród których króluje przede wszystkim heavy metal i hard rock, a także power i viking metal. Jest za to potężna dawka muzyki na wysokim  poziomie, zarówno pod kątem kompozycji, aranżacji, jak i brzmienia. Ale to raczej nie powinno dziwić skoro Bragdarlogi gra tak jak na muzyków z doświadczeniem przystało. Mamy tutaj ostre tempa, klasyczne riffy i galopujące gitary, grzmiące bębny i solowe popisy muzyków. Jest energia i odpowiednia doza luzu. Równocześnie szaleńcze gitarowe gonitwy znakomicie równoważą rewelacyjne refreny i chwytliwe, podniosłe melodie. Dodajmy do tego stylowego wokalistę, który m kawał głosu i spina nim wszystko potężną klamrą. Nie bez znaczenia są również harmonie wokalne, które łączą wikiński patos z aurą nordyckiej mitologii.

Flytifjøll” to solidna i bardzo dynamiczna płyta z zachwycającymi, porywającymi tematami. Niby nic odkrywczego, ale pasja i umiejętnościach techniczne muzyków pozwalają oddać się muzycznej uczcie z dużą przyjemnością. Siła Bragdarlogi tkwi również w idealnym wymieszaniu ciężkich rock-metalowych patentów z melodią, której na ich debiutanckiej płycie jest naprawdę sporo. Zespół ma również coś charakterystycznego, co wyróżnia ich muzykę spośród innych kapel. Jest to ich ojczysty język. Jego brzmienie przyjemnie pobudza wyobraźnię, przenosi nas w odległe rejony północy i dawny świat wikingów.

 

 

 

Bragdarlogi :: Flytifjøll

1. Upp við hornunum 3:09
2. Fallið 4:42
3. Hygg meg í eyguni 3:53
4. Ójavnvágin 4:15
5. Tá tú legst 5:00
6. Síðsta andalag 3:08
7. Flytifjøll 5:14

 

 

 

Bragdarlogi : facebook / spotifyBragdarlogi :: Flytifjøll (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów