Wyobraź sobie ciężarówkę pełną różnych pierdół, tam gdzie słońce nigdy nie świeci,
w takich właśnie warunkach Drulla stała się tym, czym jest”.

Drulla to islandzki punk rockowy kwartet, w skład którego wchodzą:

Birgir Thor Halldorsson – gitara i wokal
Egill Fabien Posocco – bas i wokal
Gottskalk Dadi Bernhoft Reynisson – perkusja
Viktor Penalver – gitara

Zespół Drulla (ang. Mud) debiutował 1 czerwca 2018 roku albumem „Drullað Uppá Bak”. Natomiast 16 stycznia 2020 roku na rynku pojawił się ich drugi longplay zatytułowany „Drulla”. Rejestracją, miksowaniem i masteringiem materiału na krążek zajmował się Chris van der Valk w Studio Hljomur. Gościnnie w nagraniu „Gleðileg Jól!” pojawia się gitarzysta Gunnar Orn Sigurdsson.

Na albumie „Drulla” znajdziemy dziesięć energicznych rock’n’rollowych utworów trwających w sumie dwadzieścia minut. Po tym łatwo możemy się domyśleć, że mamy do czynienia z punk rockiem w bardziej klasycznym wydaniu. Żadnego fragmentu płyty nie należy jednak przeskakiwać, bo każda z piosenek trzyma poziom i jest tak dobra, że szkoda jej nie przesłuchać.

Drulla gra z ogromną werwą i w szybkim tempie, dlatego warto przygotować się na bezkompromisową muzykę. Islandczycy stawiają przede wszystkim na ostre riffowanie, zwinne solówki, szalone perkusyjne kanonady i chwytliwe melodie. Mają też skupiającego uwagę wokalistę, który zręcznie porusza się między brudnym śpiewem, krzykiem i skandowaniem. Oczywiście wszystkie liryki są po islandzku.

Alternatywne melodyjne czady, które trafiły na „Drulla” obfitują w punkowe motywy, których słucha się bardzo przyjemnie. Słychać, że jest w tym sporo zabawy i luźnego podejścia bez spiny i silenia się na oryginalność. Mimo to mam nadzieję, że zespół w przyszłości nie będzie trzymał się sztywno obranego stylu, bo wymaga on nie lada kreatywności od autorów muzyki. W innym przypadku panowie zjedzą własny ogon. Ale nawet gdyby – to w końcu rock’n’roll, w którym chodzi głównie o zabawę.

 

 

Drulla :: Drulla

1. Farðu í Rass 02:12
2. Jack í Kók 02:13
3. Feitabolla 02:08
4. Merda Fiesta 02:25
5. Við Kærum 02:06
6. Vondir Karlar 02:28
7. Hægðartregða 01:51
8. Þegiðu 01:41
9. Gleðileg Jól! 01:45
10. Gott að Kúka 01:50

 

 

 

Drulla : facebook / bandcamp / spotify

Drulla :: Drulla (recenzja)
4.2Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów