11233487_1602162693404138_5061768458503911134_n

Early Late Twenties to islandzko-holenderski duet electro-popowy.

Zespół jest bardzo młody, gdyż powstał końcem 2014 roku. W jego składzie znajdują się Ægir the Artist oraz MIMRA.

Ægir the Artist (Ægir Þór) to islandzki muzyk, kompozytor, wokalista i artysta wizualny, który ukończył Royal Academy of Arts w Hadze w 2014 roku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w połowie lat 90-tych kiedy kiedy był wokalistą w kilku death metalowych i punkowych zespołach (np. Planet Concrete, Dawn of the Dead). Arytsta około 1998 roku przekierował swoją uwagę i zainteresowania w kierunku muzyki elektronicznej i noise punk. Warto dodać, że w 2001 roku występował w zespole Funk Harmony Park, z którym wydali kilka singli i zagrali na Icelandic Airwaves. W 2005 roku Ægir opuścił jednak ten zespół. Wówczas w domowym studio rozpoczął prace nad własnym materiałem.

MIMRA (María Magnúsdóttir) to holenderska artystka, która ukończyła szkołę muzyczną Tónlistarskóli FÍH w Islandii w 2008 roku oraz uczelnię Royal Conservatoire w Hadze w 2015 roku na kierunku wokalistyka jazzowa oraz z kompozycja klasyczna. Wokalistka świetnie odnajduje się nie tylko w repertuarze jazzowym, ale również w musicalu, muzyce soulowej, folkowej, elektronicznej i popowej. Jest pod silnym wpływem starej szkoły soul i funk. W 2009 roku zadebiutowała swoim solowym albumem zatytułowanym „Not Your Housewife”.

0004752838_10

W kwietniu 2015 roku Early Late Twenties wydali swoje pierwsze wydawnictwo. Album EP zatytułowany „ELT EP” został wydany na specjalnie przygotowanym pendrive’ie umieszczonym w przezroczystym woreczku przywiązanym wstążeczką. Bardzo ładne wydanie, jednakże skupmy się na muzyce. Premierowe wydawnictwo duetu zawiera 6 utworów. Większość z nich zaśpiewana jest po angielsku przez MIMRA. Jedynie „Úlfurinn” to utwór, w którym wyjątkowo wokalnie udziela się Ægir the Artist i wykonuje go w swoim ojczystym języku. Jako ciekawostkę powiem, iż ostatni numer na „płycie”, czyli „Because the night” to cover znany z repertuaru Patti Smith i Bruce’a Springsteen’a.

Za miksowanie i mastering materiału „ELT EP” odpowiadała Nina Kraszewska. Oprócz dwójki bohaterów z Early Late Twenties, w nagraniach EP’ki gościnnie pojawili się:

Lovorka Holjevak – wokal w „Áróra
Matheus Nicolaiewsky – bas w „Because the night

Brzmienie Early Late Twenties to wprawdzie muzyka z nurtu electro-pop, ale w bardzo eklektycznej odsłonie. Łagodne bity, subtelne harmonie klawiszy oraz delikatne i rozmyte partie gitar układają przyjemne melodie wypełniające naprawdę dużą przestrzeń, która dodatkowo cały czas się rozrasta. W takiej atmosferze w sposób wręcz cudowny odnajduje się soulowy i zmysłowy głos MIMRA. Jak dowiadujemy się z wywiadów, warstwa tekstowa to w dużej mierze „filozoficzna poezja o życiu i śmierci, o istnieniu ludzkiego ducha i dążeniu do uwolnienia umysłu od ciężaru rzeczywistości”.

Słuchając Early Late Twenties faktycznie mamy szansę ukoić nasze wnętrze i odpłynąć wysoko w kierunku nieba.

Tracklist:

1. Early late twenties
2. Áróra
3. Another story
4. Úlfurinn
5. Moment in mind
6. Because the night (cover by Patti Smith and Bruce Springsteen)

Early Late Twenties: facebook // bandcamp // soundcloud

Early Late Twenties :: ELT EP
4.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów