Farerska singer-songwriterka Eivør i jej wyjątkowe koncertowe wydawnictwo.

Zainteresowanych dotychczasową karierą muzyczną i twórczością Eivør odsyłam do recenzji jej poprzednich wydawnictw: „Room” (2013; recenzja), „Bridges” (2015; recenzja) i „Slør” (2015; recenzja).

23 sierpnia 2018 roku ukazała się koncertowa płyta Eivør zatytułowana „Live in Tórshavn”, dostępna jedynie na CD i podwójnym LP, które nabyć można w sklepie internetowym na stronie artystki lub bezpośrednio na jej koncertach. 

Na album „Live in Tórshavn” składa się 16 kompozycji Eivør, które pochodzą z jej ostatnich trzech albumów („Room” (2013), „Bridges” (2015) i „Slør” (2015)), a które wybrano spośród trzech występów artystki zarejestrowanych w 2017 roku w Starym Teatrze w miejscowości Tórshavn znajdującej się na Wyspach Owczych. Nagraniami tych koncertów zajmowali się Johannes Steingrund, Hallur Jonson, Theodor Kapnas i Tróndur Bogason. Natomiast miksowaniem materiału, który znalazł się na „Live in Tórshavn” zajmował się Addi 800, a jego końcowy mastering wykonał Glenn Schick.

Podczas tych występów Eivør towarzyszyli jej długoletni przyjaciele i współpracownicy, w tym przede wszystkim: Mikael Blak (bas, syntezatory), Høgni Lisberg (perkusja, wokal) i Hallur Johnsson (producent).

Na swoim profilu w mediach społecznościowych Eivør napisała:

W ostatnich latach moja muzyka zabrała mnie do niesamowitych miejsc i wzbogaciła moje życie o magiczne chwile i cudownych ludzi, bardziej niż mogłabym to sobie kiedykolwiek wyobrazić … A teraz nadszedł czas na świętowanie!
Wydajemy nowy album koncertowy ze wszystkimi utworami, które ostatnio wykonywałam.
Dziękuję za to, że przychodzicie na moje koncerty, że jesteście ze mną w tej podróży oraz za Wasze nieustające wsparcie.
Kocham Was
E

 
Koncertowy album „Live in Tórshavn” daje kompozycjom, które znamy ze studyjnych wydawnictw Eivør nowe życie. Każdy kto kiedykolwiek uczestniczył w koncercie farerskiej artystki wie doskonale jak magiczne są jej koncerty. Ile w nich spontaniczności, autentycznych emocji, wrażliwości i ciepła. Eivør wykonuje swoje kompozycje z lekkością, ale też z ogromną precyzją i wdziękiem. Ta muzyka płynie wprost z jej serca i onieśmiela nas swoim naturalnym pięknem, zapierając dech w piersiach i wyciskając łzy wzruszenia.

Na tym albumie jest to o co chodzi w muzyce. Jest prawda i piękno, są emocje, jest też mnóstwo wspaniałych melodii krążących swobodnie w elektryzującej przestrzeni. Eivør przenosi nas w inny wymiar, jej emocje stają się naszymi. Artystka buduje na tyle intymną atmosferę, że momentami czujemy się nią onieśmieleni. „Live in Tórshavn” to przejmujące dzieło, które dostarcza wspaniałe przeżycia.

 

Eivør :: Live in Tórshavn

01. Mjørkaflo´kar
02. Brotin
03. Verð mi´n
04. Salt
05. Rain (Featuring Konni Kass)
06. Bridges
07. The Swing
08. Famous Blue Raincoat
09. Remember Me
10. On My Way To Somewhere
11. Silvitni
12. Trøllabundin
13. Boxes
14. Tides
15. True Love
16. Falling Free

 

Eivør : website / facebook


Eivør :: Live in Tórshavn (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 3 Głosów