Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Ciepło w zimie.

Trzy lata temu islandzka artystka Febrúar (Bryndís Jónatansdóttir) zadebiutowała albumem „About Time” (2020, recenzja TUTAJ).

Natomiast 10 lutego 2023 roku na rynku ukazał się jej najnowszy album EP pod tytułem „Winters Warm”. Produkcją i miksowaniem tego materiału zajmował się Albert Finnbogason, który zagrał również na większości instrumentów wraz z Ásthildur Ákadóttir (Pascal Pinon). Jedynie partie instrumentów smyczkowych, zaaranżowanych przez Sóley Stefánsdóttir, zostały wykonane przez Lýra String Quartet. Mastering płyty przygotował Francesco Fabris. Okładkę zaprojektowała Liv Atelier.     

 Najnowsza płyt Islandki ma ten sam magiczny, eteryczny i folkowy sznyt co debiut „About Time”. Nie można jednak powiedzieć, że zamyka się ona w jednej stylistyce. „Winters Warm” przynosi nam pięć nowych kompozycji Febrúar. To dwadzieścia minut ciepłej, intymnej i nastrojowej muzyki, którą można określić jako indie folk pop o kinowym wydźwięku. Utwory zaaranżowane są głównie na fortepian, instrumenty klawiszowe i kwartet smyczkowy. Błogie i subtelne dźwięki instrumentów oraz kojący śpiew Febrúar budują niepowtarzalny klimat, który cechuje niesamowita wrażliwość i czułość. Nagrania wypadły znakomicie, odzwierciedlając niezwykle piękny głos wokalistki oraz ogrom kunsztu aranżacyjnego i wykonawczego. Dodam, że swoim głosem wokalistka potrafi zahipnotyzować słuchacza, nadając płycie iście poetycki wyraz.

 „About Time” to znakomity album, z którym warto się zaprzyjaźnić. Płyta trafia prosto w serce i zapada w pamięć. Dzięki niej można poczuć się dobrze i przyjemnie nawet w najmroźniejsze dni. Muzyka Febrúar całkowicie pochłania uwagę słuchacza, rozgrzewa jego serce i wyobraźnię. Słuchaniem tego albumu można się wprost delektować.

 

 

 

 

Febrúar :: Winters Warm

1. Time Goes By 3:39
2. Dear Winter 4:12
3. Tighten the Rope 4:35
4. Darkness Falls 5:04
5. Winters Warm 3:24

 

 

 

 

Febrúar : website / facebook / soundcloud / spotify

Febrúar :: Winters Warm (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów