Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Post-apokaliptyczne piosenki o miłości. 

Hugrún (Hugrún Britta Kjartansdóttir) to artystka (wokalistka, pianistka i perkusistka) pochodząca Islandii. Jej kariera muzyczna miała wiele zwrotów. Islandka zaczęła grać muzykę w wieku 6-ciu lat. Wychowywała się na muzyce klasycznej. Kiedy podjęła studia muzyczne, zaczęła grać na waltorni i należała do orkiestry dętej. Potem zaczęła grać na fortepianie. Przerwała studia na 3 lata, kiedy zdecydowała przenieść się do Szwecji. Tam poznała wielu muzyków, m.in. Daniela Christenssona, z którym założyła duet Communist Sex, który w 2020 roku wydał album „Lada Riva” (2020, recenzja TUTAJ). Będąc w Szwecji Hugrún poznała również producenta Erika Sjöstedta, który zajmował się miksowaniem i masteringiem w/w materiału. Chociaż artystka wcześniej uprzedzona była do muzyki pop, przekonała się o tym, że ten gatunek daje jej dużo większe możliwości rozwoju i  eksperymentowania niż muzyka klasyczna. Pierwsze kroki w komputerowej obróbce dźwięku i tworzeniu muzyki elektronicznej stawiała u boku wspomnianego producenta Erika Sjöstedta, z którym współpracowała nad swoim solowym materiałem. Jej debiutancki longplay zatytułowany „When I Close My Eyes” miał swoją premierę w 2021 roku.

Natomiast 23 czerwca 2022 roku Hugrún wydała swój nowy album EP pod tytułem „Post-Apocalyptic Love Songs”. Przy powstawaniu tej płyty Islandka współpracowała ponownie z Erikiem Sjöstedtem. Materiał został napisany jeszcze w zeszłym roku, ale prace dobiegły końca dopiero wiosną tego roku. Artystka wyjaśnia, że jej najnowsza muzyka dotyka różnych obszarów miłości, opowiada o jej czterech rodzajach: miłości siostrzanej (o jej relacji z siostrą); miłości opartej na nienawiści, strachu i przemocy (kiedy zdobyła się na odwagę i opuszczenie toksycznego związku, w którym się znajdowała); miłości, która jest nowa i dopiero się rozwija (która wciąż jest na bardzo wrażliwym i nowym etapie); i miłości wyimaginowanej, która nigdy się nie wydarzyła. Duży wpływ na obraz tego krążka i jego konceptu miała pandemia, stąd też taki wymowny tytuł płyty.

Elektroniczne brzmienie albumu „Post-Apocalyptic Love Songs” można przypisać do gatunku synthpop, który przez swój rozkoszny, marzycielski i nastrojowy klimat pełen jest wpływów electro dream popowych. Z pewnością na taką atmosferę ma wpływ również słodki, zmysłowy i urzekający wokal Hugrún. W twórczości Islandki można odnaleźć inspiracje muzyką popową lat 90-tych, jak również szwedzkim popem. Chociaż w nagraniach wykorzystane zostały rozmaite rozwiązania brzmieniowe, płyta brzmi spójnie i bardzo klimatycznie. Utwory są przyjemne, melodyjne i chwytliwe. Ponadto nagraniom towarzyszy świeży powiew przystępnej dawki islandzkiej melancholii i intymności. „Post-Apocalyptic Love Songs” przynosi nam świetną, lekką i chillową muzykę, przy której marzyciele mogą się delikatnie pobujać. Piękna sprawa. Jeśli lubicie takie dźwięki to posłuchajcie Hugrún – będziecie zachwyceni!

 

 

 

 

Hugrún :: Post-Apocalyptic Love Songs

1. Settle down
2. Big city
3. Stone cold
4. Time

 

 

 

 
Hugrún : facebook / instagram / youtube / spotify

 

 

Hugrún :: Post-Apocalyptic Love Songs (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów