Husgaard (Magni Husgaard) to pochodzący z Wysp Owczych pianista, projektant dźwięku i autor tekstów. Wcześniej był aktywny w takich zespołach jak Aria i Quarter To Three.

31 grudnia 2020 roku Husgaard wydał swój debiutancki album EP pod tytułem „Reflections”, za pośrednictwem wytwórni Tutl Records. Materiał na płytę został zarejestrowany w Bloch Studio i IntroVers Studio przez Hansa Poulsena, a następnie zmiksowany przez Óli Poulsena. Produkcją muzyki zajmował się Magni Husgaard, który jest też autorem całej muzyki, oprócz utworu „Jane Doe”, który napisał wspólnie z Peturem Hansem Niclasenem.

Na płycie zagrali:

Petur Hans Niclasen – gitara
Eyðun Johannesen – kontrabas
Høgni Klakkstein – perkusja
Magni Husgaard – instrument klawiszowe

Album „Reflections” zawiera pięć instrumentalnych utworów ( ponad 17 minut) skomponowanych w 2020 roku, które powstały pod wpływem refleksji autora nad życiem, relacjami i związkami oraz życiem duchowym człowieka. Muzyka Husgaarda utrzymana jest w niezwykle przyjemnej i refleksyjnej atmosferze. Instrumentalne i na wpół akustyczne pop jazzowe utwory są delikatne i spokojne, emanują dużym ciepłem. Na uwagę zasługują wysmakowane aranżacje i opracowania poszczególnych utworów. Zawartość „Reflections” cechuje lekkość, ale jednocześnie staranność oraz emocjonalne podejście do kompozycji. Całość oczywiście skupiona jest wokół klawiszowych repetycji, harmonii czy nawet pojedynczych fraz Husgaarda. Kompozytor wciąga słuchacza w swój intymny świat złożony z uczuć i myśli. Każdy fragment tego materiału jest urzekająco opowiedzianą historią, wydobytą na światło dzienne przez doświadczonych i zdolnych instrumentalistów. Ich gra brzmi znakomicie, swobodnie i naturalnie, a efekt ich wspólnej pracy zmusza do refleksji.

Zamyślony i kontemplacyjny charakter tych nagrań z „Reflections” otula myśli i koi wyobraźnię. Natchniona muzyka Husgaarda wywołuje u słuchacza pewien rodzaj medytacyjnego „zawieszenia”, pozwala uciec od rzeczywistości. To przejmujące nagrania, utrzymane w subtelnie lirycznym, ale jednak pogodnym tonie. Farerscy muzycy z rozmysłem kołyszą nastrojem słuchacza. To przede wszystkim bardzo sprawna i przystępna płyta. Klimat przede wszystkim. Poza tym bardzo dobre melodie. Trzeba również dodać, że wydawnictwo zostało zrealizowane po prostu rewelacyjnie. Słuchanie „Reflections” mogę z czystym sumieniem polecić każdemu. To bardzo dobry i prosty sposób na wyciszenie się i odprężenie. Bardzo polecam.

 

 

 

 

Husgaard :: Reflections

1. We’re All Ghosts 2:27
2. Daughters 3:07
3. Jane Doe 4:44
4. Twenty-Two and a Half Years 3:09
5. Morning Will Come 3:11

 

 

 

 

Husgaard : facebook / spotify


Husgaard :: Reflections (recenzja)
4.6Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów