I Need Pills To Sleep to alternatywne electro pop-rockowe trio. Zespół powstał w 2012 roku w Hafnarfjordur, a w jego skład wchodzą:

Sam Thordason – wokal
Kris Gilbert – gitara, syntezator
Siggi Arnarson – syntezator, programowanie, wokal

Na swoim koncie grupa ma album EP „Walk of Shame” wydany w 2012 roku.

I Need Pills To Sleep jest zadziorny, dynamiczny i bardzo elektryczny. Paleta inspiracji i muzycznych odwołań z pewnością jest tutaj szeroka, jednakże Islandczycy wydają się podążać własną drogą wyróżniając się tym samym w świecie muzyki popularnej.

Panowie wspaniale lawirują między rockiem, syntezatorowym popem, a disco punkiem. Dlatego ich płyta „Walk of Shame” ma nie tylko rockową energię i posmak, ale również dużo tanecznych motywów, które nie pozwalają naszym nogom ustać w miejscu. Muzycy z pewnością są posiadaczami daru do tworzenia ciekawych kompozycji. Mam jednak wrażenie, że oprócz piękna melodii i przestrzeni muzykom chodzi również o zabawę i oderwanie się od codziennej rzeczywistości, złapanie dystansu do świata (i upojne imprezy). Wtedy do głosu dochodzi młodzieńcza zadziorność i romantyczna zawadiackość. Trzeba przyznać, że grupa potrafi porwać rytmem, melodią i fantastycznym groove. To muzyka, która chwyta za sprawą wytwornego rozmachu oraz radiowej przebojowości.

„Walk of Shame” to wpadająca w ucho i uzależniająca pozycja, która idealnie nadaje się na każdą domową imprezę, ale nie tylko. Muzyka serwowana przez I Need Pills To Sleep zdecydowanie potrafi wzbudzić zainteresowanie. Jej brzmienie wydaje się być  klarowne, konkretne i energetyczne. Zaś melodie same cisnął się do głowy. Szkoda, że to tylko niecałe 20 minut…

 

 

 

I Need Pills To Sleep :: Walk of Shame

1. Intro 1:16
2. Walk of Shame 3:44
3. Sunday 3:14
4. I Am 3:15
5. Save Me (feat. Aggi Friðbertsson) 3:42
6. See You Again (Miley Cyrus Cover) 3:15

 

 

 

 

I Need Pills To Sleep : facebook / soundcloud

I Need Pills To Sleep :: Walk of Shame (recenzja)
4.3Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów