Japanese Super Shift to jednoosobowy projekt muzyczny należący do islandzkiego artysty o imieniu Stefnir Gunnarsson.

Twórczość Japanese Super Shift gościła na naszym portalu już dwukrotnie, przy okazji recenzji poprzednich wydawnictw: „47” (2014; recenzja TUTAJ) i „Double Slit Album” (2015; recenzja TUTAJ).

16 kwietnia 2020 roku Japanese Super Shift zaprezentował swój nowy album EP pod tytułem „Crystal”. Stefnir Gunnarsson samodzielnie skomponował, wykonał, zarejestrował i zmiksował swój materiał. Jedynie jego końcowy mastering przeprowadził Jóhannes Kristberg Árnason.

Stefnir Gunnarsson rozwinął konwencję zapoczątkowaną na poprzedniej płycie swojego projektu. Zrobił to bardzo precyzyjnie i kunsztownie. Po pięciu latach przerwy przekazuje nam pudełko smakowitych niespodzianek, za co z mojej strony temu panu należy się ogromny szacunek. Zawartość „Crystal” można umieścić w synth-popowej przegródce. Trzeba jednak wiedzieć, że Japanese Super Shift umiejętnie łączy syntezatorowe retro-brzmienia ozdobione śmiałą i chwytliwą gitarową melodyką z pełnymi uroku, tęsknymi liniami wokalnymi. Kompozycje opakowane są w przyjemne i ciepłe sentymentalne barwy i tonacje. Położony tutaj jest również nacisk na emocje, które poruszają odpowiednie struny w zmysłach słuchacza. Nie sposób je zignorować.

Japanese Super Shift fantastycznie adoruje blask tkwiących z syntezatorowych maszynach i brzmieniach lat 80-tych, które w jakże elegancki sposób tłumaczy na współczesny język alternatywnego popu. Płyta zachwyca niebanalnym brzmieniem i nastrojowym klimatem. „Crystal” to pięć solidnych, perfekcyjnie brzmiących kompozycji, stanowiących niebywale spójną całość. Trudno nawet wyróżniać jakiś konkretny utwór, bo każdy z nich jest równie udany. Jestem oczarowany tym wydawnictwem, od razu przypadł mi do gustu.

Muzyka Japanese Super Shift przysparza samych przyjemności. Szkoda, że najnowsza płyta jest tak krótka. Patrzę jednak z nadzieją w przyszłość.

 

 

 

Japanese Super Shift :: Crystal

1. Pressure 3:12
2. Humanoid 3:30
3. Ryan Secrets 3:36
4. Calm Down 3:52
5. Time 4:09

 

 

 

 

Japanese Super Shift : facebook / bandcamp / spotify

Japanese Super Shift :: Crystal (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów