csm_Skaermbillede_2014-05-24_kl._12.46.23_c6a77770c1

Jens Marni (właść. Jens Marni Hansen) to farerski wokalista, kompozytor i gitarzysta.

Muzyk dorastał i wychowywał się w małej miejscowości Kollafjørður. Swoją karierę muzyczną rozpoczął bardzo młodo, bo mniej więcej w wieku około 10 lat. Przez wiele lat Jens był członkiem różnych zespołów, m.in. All That Rain, Kjølar i Showmenn.

Jednak w ciągu ostatnich lat rozwijał swoją solową karierę muzyczną, tworząc i koncertując pod własnym nazwiskiem.

W 2008 roku wydał swój pierwszy solowy album zatytułowany „The Right Way”. Nagraniami materiału i ich produkcją zajmował się Kristoffer Mørkøre. Miksowanie powierzono Stefanowi Glaumannowi, a mastering wykonał George Marino.

Warto nadmienić, iż w/w płyta otrzymała nagrodę w kategorii ‚farerski album roku‚. Co więcej, sam artysta otrzymał także nagrodę Planet Award i tytuł ‚najlepszego wokalisty roku‚. W tym samym roku Jens supportował koncert samego Bryana Adamsa na Wyspach Owczych.

1604371_701643643209427_1377273730_n

Na początku 2010 roku Jens próbował swoich sił mierząc się w duńskim konkursie muzycznym Dansk Melodi Grand Prix. Jako jedna z czterech osób dostał się do finału. Wykonał wtedy rockowy utwór „Gloria” napisany przez Sven Gudiksen, Johannes Jørgenseni Noah Halby.

W 2013 roku Jens wyruszył na tournée po Europie wraz z farerskim wokalistą country Evi’m Tausenem. Artystą, który gra na gitarze i udziela się również wokalnie w jego zespole. Występowali wtedy w Niemczech, Szkocji i Irlandii. Warto wspomnieć również o tym, że Jens wystąpił przed Bon Jovi podczas National Footballpark w Kopenhadze w 2013 roku.

W marcu 2013 roku Jens wydał swój drugi solowy album „Anywhere you wanna go. Tym razem miksowaniem albumu i jego produkcją zajmował się Finnur Hansen, a mastering wykonał Óli Poulsen.

Muzykę, którą Jens proponuje nam na swoich dwóch wydawnictwach można określić jako współczesny melodyjny rock (rock środka) podążający w stronę pop-rocka, czyli muzyki przyjaznej radiu, wygładzonego brzmienia i dopieszczonej produkcji. Ale co z tego, skoro całość brzmi niezwykle przyjemnie i cholernie wpada w ucho? Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Myślę, że ta muzyka przypadnie do gustu szczególnie fanom grup Counting Crows, Maroon 5, Nickelback, Goo Goo Dolls, Matchbox Twenty, Live, Savage Garden, Bon Jovi, a nawet Bryan’a Adams’a.

Za muzykę, teksty, wokale i gitarę odpowiada przede wszystkim Jens. Jednak w powstaniu albumów pomagało artyście również wielu kompozytorów i tekściarzy. A w czasie nagrań wspierało go także wielu instrumentalistów i wokalistów. Stąd aranżacje na albumach „The Right Way” i „Anywhere you wanna go przedstawiają się bardzo bogato – są ostre gitarowe riffy, przyjemne akordy gitar akustycznych, klawiszowe pasaże, partie pianina i instrumentów smyczkowych oraz szczypta elektroniki. Muzycy wydają się być w wyśmienitej formie, imponują nie tylko techniką, ale także lekkością i swobodą gry. Na szczęście poza rzetelnym odegraniem partii nie brakuje tu również pewnej fantazji i odpowiedniego flow. Grzechem byłoby nie wspomnieć o wokalu Jens‚a, który ma w sobie coś intrygującego. Ciepłe brzmienie jego głosu i pełen emocji śpiew jest szczery i przekonujący. Jest w nim coś porywającego, ujmującego, czy nawet wzruszającego.

262893_374466652621521_1975899693_n

Płyty Jens‚a dostarczają naprawdę wiele pozytywnych wibracji i miłych dla ucha piosenek. Muszę przyznać, że są to wydawnictwa odpowiednio wyważone, schludne i dopracowane. Dzięki temu są łatwo przyswajalne i sprawdzają się całkiem nieźle niezależnie od okoliczności słuchania. I to zarówno z balladowej jak i zdecydowanie bardziej żywiołowej strony.

The Right Way” i „Anywhere you wanna go nie są płytami, które przecierają jakieś nowe muzyczne szlaki, ale jest to cholernie dobrze zrobiony kawał rozrywkowego pop-rocka, czy też rocka w popowej oprawie. Tam są po prostu świetne piosenki. W oblicze czegoś takiego reszta nie ma większego znaczenia.

Wszystkie kompozycje serwowane przez Jensa zagrane są na równym bardzo wysokim poziomie, a każda z nich posiada wspólną cechę – doskonałą melodię. Artysta ma niebywałą zdolność pisania ultraprzebojowych piosenek, z przyjaznymi radiu refrenami, które za sprawą popowego szlifu kierują się bardziej w stronę mainstreamowej publiczności, przyzwyczajonej do wygładzonego dźwięku. Nie sposób im się oprzeć.

Jeśli ktoś szuka rocka melodyjnego i zaaranżowanego na bogato, dodatkowo świetnie zagranego i wyprodukowanego oraz świetnie brzmiącego, to właśnie trafił pod właściwy adres. Życzyłbym sobie, aby Jens został szerzej zauważony, bo z pewnością zasługuje na docenienie.

 

 

imagesJens Marni Hansen :: The Right Way

1. Maybe Tomorrow 3:15
2. I Don’t Wanna Wait No More 2:50
3. The Right Way 3:24
4. Heroes Will Fall 3:15
5. The Way You Are 3:29
6. Misery 3:06
7. You Are the One 4:08
8. The Cell 3:54
9. The Truth 3:41
10. Shadow Within 3:55

 

 

maxresdefault

Jens Marni Hansen :: Anywhere You Wanna Go

1. Heart Talking 3:45
2. It Was You 3:42
3. Anywhere You Wanna Go 3:52
4. Good Enough 3:33
5. Never Let My Angel Down 3:38
6. Love Without You 3:26
7. You’re the Greatest 2:31
8. I’m Here for You 5:11
9. The Last Time Around 3:59
10. When It’s Over 4:56
11. Every Bluebird Needs to Fly 4:23

 

Jens Marni Hansen : facebookJens Marni Hansen :: The Right Way // Anywhere You Wanna Go (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 1 Głosuj