Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Złoty nauczyciel.

Ostatni album islandzkiego singer-songwritera Júníusa Meyvanta pod tytułem „Guru” ukazał się jesienią ubiegłego roku (2022, recenzja TUTAJ).

20 stycznia 2023 roku Júníus Meyvant opublikował album EP pod tytułem „Live at Hljóðriti” (Record Records). Materiał na płytę nagrano na żywo w studiu wspomnianym w tytule wydawnictwa w trakcie kilku dni w listopadzie 2022 roku. W studiu artyście towarzyszył zespół w składzie:

Júníus Meyvant – gitara, wokal
Kristófer Rodriguez – perkusja
Tómas Jónsson – organy, syntezatory, chórki
Örn Eldjárn – bas, chórki
Rubin Polock – gitara, chórki

Rejestracją materiału na „Live at Hljóðriti” zajmował się Guðmundur Kristinn Jónsson – który odpowiada również za miksowanie i mastering albumu – Friðjón Jónsson i Friðrik Helgason. Oprócz samej muzyki został również zarejestrowany występ zespołu, który możemy zobaczyć na kanale YouTube Júníusa Meyvanta.

Na albumie „Live at Hljóðriti” znalazło się cztery kompozycje pochodzące z poprzedniego wydawnictwa artysty, o którym wspomniałem na wstępie recenzji. Júníus Meyvant używając wpływów soulowych, folkowych, alternatywnego country i americany, przesuwa granice singer-songwriterskich zwyczajów, aby osiągnąć unikatowe brzmienie. Brzmienie, które budzi zachwyt, bo w wersji zagranej na żywo wypada jeszcze bardziej organicznie i naturalnie. Zaprezentowane utwory czarują przyjemnie ciepłą atmosferą i cudownymi melodiami. Wszystko to opatrzone zostało subtelnym, lecz wyrazistym głosem Islandczyka.

Cztero-utworowy album „Live at Hljóðriti” to poruszające i piękne małe dzieło. Propozycja dla tych, którzy lubią przy muzyce się wzruszyć, rozmarzyć czy też po prostu wyciszyć.

 

 

 

 

Júníus Meyvant :: Live at Hljóðriti

1. Guru 5:36
2. Payload 4:57
3. High Heels 4:14
4. Rise Up 5:59

 

 

 

 

Júníus Meyvant : website / facebook / soundcloud / spotify / twitter / instagram


Júníus Meyvant :: Live at Hljóðriti (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów