13217_446126372210214_2152045059812902861_n

Karina Møller to utalentowana grenlandzka wokalistka i kompozytorka.

Urodziła się w Qaqortoq, następnie dorastała w Nuuk, a przez kolejne 17 lat mieszkała na Alasce. Obecnie jej domem jest Kopenhaga. Od 1996 roku występowała z zespołem Pamyua, z którym wydali 5 płyt i koncertowali na całym świecie. Współpracowała też z innymi artystami. Pojawiała się na scenie również jako solistka, także w roli choreografki i tancerki.

W dniu 27 marca 2015 roku Karina Møller wydała swój debiutancki solowy album zatytułowany „Simplify”. Wszystkie kompozycje zamieszczone na płycie zostały skomponowane i napisane przez Karinę we współpracy i koprodukcji z pianistą Kristoffer’em Jul Reenberg’iem.

Album „Simplify” został nagrany w Kopenhadze. W nagraniach udział wzięli również duńscy muzycy: Nikolaj Frandsen (bas) i Anders Pedersen (perkusja), jak również kanadyjska wokalistka i Inuitka Sylvia Cloutier, chórek składający się z Sophie Wiese i Aviaja Lumholt, wokalista Yup’ik z Alaski Phillip Blanchett i rapper AKU-MATU (Allison Warden). W jednym z utworów, „Mama Loves You” pojawiają się również głosy dzieci rodziny wokalistki.

karina_m_630

Trzeba przyznać, że przygotowany materiał przyciąga nie tylko samą okładką, ale – przede wszystkim – zawartością. Karina Møller na swoim debiucie prezentuje muzykę jak najbardziej nowoczesną. Artystka umieściła na nim 12 kompozycji, tworzących spójny obraz. Brzmienie „Simplify” można określić jako lounge z odcieniami delikatnego jazzu, soulu, r’n’b, funku i spokojnej elektroniki. Jest tutaj ciepło, przestrzennie i spokojnie. Najważniejszym elementem tej muzycznej układanki pozostaje jednak sensualny głos Kariny, który jest klejnotem tego krążka. Artystka chwilami uwodzi swoim gładkim głosem, innym razem zaskakuje nieoczywistym rozwiązaniem melodycznym czy artykulacyjnym. Jej głos nasycony jest wieloma barwami i odcieniami.

Emocjonalność przekazu, niepowtarzalny śpiew Kariny, pozytywny wydźwięk tekstów oraz subtelne aranżacje kompozycji powodują, iż „Simplify” staje się nośnikiem spokoju i nadziei. Jej pięknem jest naturalność i zmysłowość. Od pierwszych dźwięków zatapiamy się w delikatny, kobiecy świat artystki. Całości nie tylko słucha się z przyjemnością, ale łatwo się przy niej zrelaksować.

Tracklist:

1. Live In Peace
2. Simplify
3. Mama Loves You
4. Voices
5. She’s Running Wild
6. Beautiful
7. My Little Child
8. Inuk
9. Strong Native Women
10. You Don’t Have To Worry
11. Meant To Be
12. Angel Has Come

Karina Møller : website // facebook

Album można odsłuchać pod adresem: https://itunes.apple.com/us/album/simplify/id979006273

Karina Møller :: Simplify
3.8Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów