Ostatnio w moje ręce, a raczej uszy wpadła mała płytka islandzkiej kapeli Memrin i mocno rozbudziła mój apetyt na ich muzykę.

 

W skład zespołu Memrin wchodzą:

Pálmar Þorsteinsson – gitara
Grétar Hilmarsson – wokal
Stephen Griffin – klawisze, bas
Hjörtur Geir – perkusja

Zespół zadebiutował 26 kwietnia 2017 roku krótkim albumem demo „Infamous Demo EP”. Natomiast 4 maja 2018 roku premierę miała druga mała płyta od Memrin zatytułowana „The Grave”.  Na płycie znalazło się zaledwie dwa utwory, w których gościnnie zagrali również: Martin Hjertstedt na perkusji i Rasmus Carlson na basie.

Muzycy Memrin w następujący sposób tłumaczą genezę albumu „The Grave”:

Izolacja, niepokój, depresja i samotność mogą nas wciągnąć, trzymać z dala od społeczeństwa i pogrzebać nas w naszym własnym grobie… Napisaliśmy tę piosenkę z zamiarem uświadomienia tego tym, którzy cierpią na depresję lub lęk społeczny, jeden z najsilniejszych ludzkich demonów jakie kiedykolwiek spotkaliśmy…”.

Memrin to mocne hard rockowe brzmienie z heavy metalową melodią. Obydwa zaprezentowane na omawianej płytce utwory utrzymane są w średnim tempie, dlatego bazują nie tylko na ciężarze i energii, ale także na klimacie. Kompozycje brzmią porywająco i przejmują niesamowitym ładunkiem emocjonalnym. Ich atmosfera skąpana jest w pewnym mroku, liryzmie i melancholii. Soczyste brzmienie i trafione aranżacje uwypuklają chwytliwe melodie,  które potrafią rozbujać. Od strony wykonawczej jest bardzo dobrze.  Gitarzysta, klawiszowiec i sekcja rytmiczna robią naprawdę dobrą robotę. Świetnym uzupełnieniem tej muzyki jest kapitalny, pełen „czucia” wokal. Grétar to bardzo uniwersalny wokalista, który dysponuje doskonale ukształtowanym głosem o rasowej barwie. Bezbłędnie wypada i w mocniejszych, drapieżnych partiach, jak i w momentach spokojniejszych i nastrojowych.

Album „The Grave” pokazuje, że Memrin to ciekawy zespół posiadający potencjał, który w przyszłości może zaintrygować. Czy Islandczycy nagrają coś naprawdę powalającego? Oby tak było.

 

 

 

 

Memrin ::  The Grave

1. The Grave 06:34
2. History In Black 03:16

 

 

 

 

 

Memrin : facebook / bandcamp / spotify

Memrin :: The Grave (recenzja)
4.3Wynik ogólny
Ocena czytelników 1 Głosuj