Islandzka rockowa formacja Moonbear powstała w 2015 roku z inicjatywy dwóch muzyków: Máni i Bjarni, którzy są głównymi autorami piosenek w zespole.

Panowie przez pierwsze kilka miesięcy pracowali jako duet, natomiast później dołączył do nich ich najlepszy przyjaciel Rúnar oraz brat Máni’ego Arnar. Od tego czasu muzycy zaczęli  wspólnie komponować muzykę i przygotowywać kolejne utwory.

Członkowie zespołu:

Arnar – bas
Bjarni – gitara
Máni – wokal, gitara
Rúnar – perkusja

W 2016 roku muzycy Moonbear zaszyli się w studiu nagraniowym Orgelsmiðjan, gdzie wraz z Aronem Þór Arnarssonem nagrali 5 piosenek. Dotychczas mogliśmy poznać jako single utwory takie jak „Bridges”, „Come n Go the Show” i wideo do piosenki „Life”. Natomiast w 2018 roku Moonbear wydali album EP zatytułowany „Life”, na którym znalazły się trzy utwory: „Life”, „Cassie” i „Rome”. I tym oto sposobem poznajemy już wszystkie utwory, które zostały zarejestrowane przez Islandczyków podczas wspomnianej sesji.

Moonbear posiadają tę ważną dla indie rockowych kapel zaletę, że potrafią nagrywać chwytliwe kompozycje o niebanalnej, zaraźliwej melodyce i rock’n’rollowym feelingu, które dodatkowo ubrane są w bardzo ciekawe aranżacje. Panowie potrafią pięknie udekorować swoją rockową muzykę elementami bluesa, siarczystego hard rocka czy inspiracjami folk rockowymi. Znajdziemy tu także miejsce na rockową psychodelię, a nawet funky. Elementami najbardziej charakterystycznymi Moonbear są bezapelacyjnie gitary – wyraziste i soczyste riffy oraz zgrabne sokówki, a także wyśmienita sekcja rytmiczna. Muzycy wiedzą, jak przykuć uwagę słuchacza, nie wykorzystując banalnych patentów. Zachowują przy tym zdrową równowagę między chwytliwością a porządnym poziomem piosenek. Ale nade wszystko rządzi tutaj „pełen siarki i ognia” wokal Máni’ego.

Na płycie „Life” mamy zagrane z polotem kompozycje, których lekkość i pasja wykonania oraz analogowa produkcja sprawia, że człowiek nie traci nadzieję w to, że rock nie umarł! Moonbear na swojej debiutanckiej EP’ce serwuje nam praktycznie same hity. Piosenki kapitalnie włażą do ucha i aż proszą się o to, by słuchać je jeszcze raz i tak na zapętleniu!

Za sprawą zawartości „Life” zespół Moonbear stał się jedną z najpoważniejszych sił na rockowej scenie Islandii. Panowie zdobyli moje serce i mogę z czystym sumieniem przyznać, że z niecierpliwością czekam na to co zaserwują nam w przeszłości.

Muzykę Moonbear powinni pokochać fani prawdziwego rocka, ale także słuchacze lubiący chwytliwą gitarową melodykę prędko nie odłożą albumu „Life”.

 

 

 

 

Moonbear :: Life EP

1. Life 3:39
2. Cassie 3:56
3. Rome 3:55

 

 

 

 

 

Moonbear : website / facebook / soundcloud / spotify


Moonbear :: Life EP (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów