0005894778_10

Niespełna po dwóch miesiącach od wydania swojej debiutanckiej płyty „Allir vegir til glötunar” (recenzja TUTAJ), czyli dokładnie 13 kwietnia 2016 roku, islandzcy black metalowcy z Naðra (pl. Żmija) oddali w ręce fanów kolejny krążek, tym razem jest to EPka „Form”.

Materiał na płytkę „Form” nagrano w studiu Gryfjan MMXV. Wydawnictwo to pojawiło się w dwóch formatach: na kasecie (Vánagandr) i 7” winylu (Goatowarex).

Na–ra-3-700x465

Album „Form” składa się z dwóch premierowych utworów. Pierwszy z nich to „Forn”. Jego tytuł w języku angielskim oznacza „ancient”. Kompozycja ma mroczną, agresywną i melodramatyczną atmosferę, z nutą rozpaczy i wewnętrznej udręki. Obok dominującego black metalu, muzycy wykorzystują też inspiracje death metalowe i sludge’owe riffowanie. Pojawiają się tutaj również wpływy power/heavy metalowe. Zwłaszcza w niektórych fragmentach melodii i części linii wokalnych, za które był odpowiedzialny zaproszony gościnnie Eiríkur Hauksson.

Drugi utwór na płycie to „Fórn”, którego tytuł można tłumaczyć jako „sacrifice”. Kompozycja jest kolejnym nośnikiem bólu i cierpienia, które zostają wyrażone w intensywnych gardłowy krzykach, tornadach agresywnych gitar i złowrogich perkusyjnych blastach.

Wydawnictwo „Form” nie przynosi rewolucji. To przede wszystkim old schoolowo brzmiący dobrze wykonany black metal. Całość jednak przyjemnie wstrząsa i elektryzuje. Czuć mroczną energię i pasję.

 

a1962129323_10

 

 

 

Naðra :: Form

1. Forn 05:53
2. Fórn 04:59

 

 

 

 

 

Naðra : facebook / bandcamp

Naðra :: Form
4.6Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów