Islandzka wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Hrafnhildur Magnea Ingólfsdóttir, która wcześniej występowała w zespole White Signal, a obecnie prowadzi zespół Náttsól, niedawno wydała swój debiutancki solowy materiał pod pseudonimem RAVEN.

Album EP zatytułowany „229” ukazał się 23 kwietnia 2021 roku za pośrednictwem wytwórni Alda Music ehf. Produkcją materiału artystki zajmował się Fannar Freyr Magnússon.

Na płycie „229” znajdziemy pięć kompozycji o przyjemnym i kojącym indie folk popowym brzmieniu. Podstawowymi instrumentami są tutaj pianino i gitara akustyczna, które wspierają instrumenty klawiszowe, perkusja oraz gitara elektryczna. Każda z piosenek RAVEN słuchana z osobna jest muzyczną perełką, do której chce się ciągle wracać. Zaś wszystkie kompozycje razem tworzą spójną i poruszającą całość, która nie schodzi poniżej wyznaczonego od samego początku poziomu. Zawartość tego wydawnictwa czaruje intymnym i nastrojowym klimatem oraz wpadającymi w ucho subtelnymi melodiami. Pomimo przyjętej konwencji, artystka potrafi zaaranżować swoją muzykę na tyle atrakcyjnie, że słuchaczowi nie towarzyszy poczucie znużenia.

Zdecydowanie istotnym czynnikiem wpływającym na niezwykle pozytywny odbiór płyty „229” jest wokal RAVEN, który jakby nie było jest tutaj instrumentem zdecydowanie pierwszoplanowym. Już ciepła barwa głosu wokalistki oraz jej perfekcyjny warsztat z pewnością są nie do przecenienia, ale ważna w tym przypadku jest także niecodzienna naturalność i szczerość Islandki w wykonywaniu poszczególnych piosenek. Takim sposobem śpiewania artystka z miejsca kupuje uwagę i serce słuchacza, bo autentyczność i szczere uczucia w muzyce są na wagę złota. To dzięki nim muzyka przestaje być nam obojętna. 

RAVEN na swoim debiutanckim krążku proponuje nam zestaw czułych, urokliwych i pełnych wdzięku piosenek, które nadają się do wielokrotnego słuchania. Jej płyta bez wątpienia przygotowana została i nagrana z ogromnym wyczuciem i starannością. Album „229” to dojrzała i pewna siebie odsłona autorskiego songwriteningu Islandki. Talentu tej pani odmówić nie można. Artystka udowadnia, że potrafi pisać piękne i przejmujące kawałki. Jej dźwięki wydają się płynąć prosto z serca.

 

 

 

 

RAVEN :: 229

1. Hjartað tók kipp 3:38
2. Not the Same 3:38
3. Half of me 3:39
4. Toxic 3:39
5. Maybe 4:00

 

 

 

RAVEN : facebook / instagram / spotify

RAVEN :: 229 (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 2 Głosów