164096_10150115074700979_8019309_n

Siggi Lauf (właść. Sigurður Laufdal) to pochodzący z Hafnarfjörður rockowy kompozytor, gitarzysta i wokalista.

W 2010 roku artysta wydał swój debiutancki album “Barn Síns Tíma”. Kompozycje, które znalazły się na płycie długo czekały, żeby w końcu ujrzeć światło dzienne. Powstawały one na przestrzeni dziesięciu lat poprzedzających pojawienie się omawianego krążka i były wynikiem różnych muzycznych inspiracji i wpływów, które pojawiały się wówczas na drodze życia Siggi’ego.

Podczas pracy w studiu Siggi miał czynienia z wybornymi muzykami. Przy nagraniach towarzyszyli mu:

1934647_78005305978_2712658_n

Eigill Örn Rafnsson (Sign) – perkusja
Franz Gunnarsson (Ensími) – gitara
Hjörtur Háser (Grafík) – klawisze
Bergur Geirsson (Buffinu)
Brynjar Páll Björnsson – bas.

Debiutancki krążek Siggi’ego Laufa to w dużej mierze stara szkoła gitarowego rocka. Dla odpowiedniego smaku podana w języku islandzkim. Nie ma tutaj może zbyt wielu oryginalnych rzeczy, muzycy nowych lądów nie odkrywają, ale muzyka na pewno nie rozczarowuje i może się podobać. Album “Barn Síns Tíma” sam w sobie jest płytą przyjemną w słuchaniu, gdyż do serc wszystkich fanów rockowego grania zawsze będzie trafiać muzyka, która wykonywana jest w sposób szczery i do tego chwytliwy. Muzykom także nie można zarzucić braku umiejętności technicznych i pasji wspólnego grania.

Na debiucie znajduje się jedenaście dość różnorodnych stylistycznie utworów, niemniej jednak ich aranżacje wypadają bardzo dobrze, a całość zespala charakterystyczny rockowy głos Siggi’ego. Znajdziemy tutaj old schoolowe rockowe gitary i przebojowe melodie jak na przykład w „Aftur og aftur” i „Grafhýsi frægðarinnar”. Po drodze natrafimy na „walczykowaty” nastrojowy „Giljagaur”, w którym dodatkowo uwagę zwracają ciekawe harmonie wokalne. Mocniejsze i zadziorniejsze, powiedziałbym punk-rockowe fragmenty można usłyszeć w „Fangelsisblús” oraz „Mr. Black”. W liryczny i romantyczny klimat wprowadzą nas spokojne ballady „Ástfagnir kossar” i „Vinaljóð”. Dużym zaskoczeniem jest nietypowe brzmienie „Blús fyrir Matta”. Mamy tutaj odrobinę jazzu, bluesa, a wszystko w rytmie swingu i rock’n’rolla. Kolejnym intrygującym utworem jest utrzymany w konwencji alternative country „Hryllir”. Natomiast najciekawsze pod względem zmian tempa i nastroju są „Bleksvört augu” i zamykający album „Nótt”. Te dwa utwory składają się z kilku atrakcyjnych warstw, które rozwijają się stopniowo i dobudowują do kompozycji kolejne muzyczne wątki. Przy tej okazji wspomnieć należy także o jakże przyjemnych partiach organów. Ich dźwięk niesłychanie pogłębia i wzbogaca rockowe brzmienie muzyki na albumie „Barn Síns Tíma

 

Siggi Lauf :: Barn Síns Tíma

01. Aftur og aftur 3:14
02. Giljagaur 3:30
03. Fangelsisblús 2:50
04. Grafhýsi frægðarinnar 2:49
05. Ástfagnir kossar 5:24
06. Bleksvört augu 4:20
07. Blús fyrir Matta 2:46
08. Hryllir 4:27
09. Mr. Black 3:21
10. Vinaljóð 2:13
11. Nótt 6:56

 

 

 
Siggi Lauf : facebook / myspace

Siggi Lauf :: Barn Síns Tíma (recenzja)
4.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów