Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Skowronek.

Silva Þórðardóttir jest modą i utalentowaną wokalistką jazzową mieszkającą w Reykjaviku. Dotychczas występowała i organizowała liczne koncerty z jednymi z najwybitniejszych islandzkich muzyków jazzowych.

Natomiast 29 sierpnia 2019 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany „Skylark”, za pośrednictwem wytwórni Sony Music Entertainment. Nagraniami tej płyty, jej miksowaniem, masteringiem i produkcją zajmował się Kjartan Kjartasson. Na albumie wystąpili:

Silva Þórðardóttir – wokal
Þórður Högnason – kontrabas
Anna Gréta Sigurðardóttir – fortepian
Magnús Trygvason Eliassen – perkusja

Na albumie „Skylark” znajdziemy siedem amerykańskich standardów jazzowych w nowych interpretacjach Silvy Þórðardóttir. Wszystkie z nich są piosenkami o miłości, które zabierają słuchacza w przeszłość. To piękna, spokojna i nastrojowa płyta, która muska nas swoimi dźwiękami i uwodzi nad wyraz uczuciową atmosferą. Wokalistka oddaje nam dojrzały album, który zawiera nietuzinkowe nagrania przedstawione w niepowtarzalnej interpretacji. Od pierwszych dźwięków zatapiamy się w romantyczny, delikatny i zmysłowy świat Silvy Þórðardóttir. To istny majstersztyk. Dzieło, które zasługuje na pełne uznanie. 

Spośród wszystkich siedmiu kompozycji ze „Skylark” bardzo trudno wyróżnić tę jedną najlepszą. Wszystkie bowiem są zabójczo sensualne i trzymają ten sam wysoki poziom. Płyta sprawia wrażenie gruntownie przemyślanej. Album od początku do końca utrzymany jest w niewspółcześnie dobrym guście. Daną muzykę cechują fascynacje brzmieniami minionych epok oraz nostalgia. Zarówno organiczna forma, jak i nastrój opracowanego materiału silnie oddziałuje na zmysły słuchacza. Eleganckie i subtelne brzmienia akustycznych instrumentów budują tutaj delikatne linie melodyczne i tworzą wciągające motywy dając w efekcie magiczny rezultat. Niewątpliwie, do sukcesu tej muzyki przyczynia się również delikatny wokal Silvy Þórðardóttir. Wokalistka za sprawą swojego głosu, zamienia w złoto to, czego tylko się dotknie. Jedno jest pewne, śpiewa o uczuciach i robi to z pełnym zaangażowaniem, niezwykle szczerze i przekonująco. Przez co każda z kompozycji staje się być niezwykle intymna, tak bardzo jak spotkanie się oczu dwóch zakochanych w sobie osób. Zatem jeśli szukasz właśnie takiej muzyki to myślę, że „Skylark” nie powinien Cię w żaden sposób zawieść. Całość z pewnością chwyci za serce niejedną osobę.

 

 

 

Silva Þórðardóttir :: Skylark

1. I wish you love 5:48
2. But beautiful 5:52
3. I remember you 2:44
4. My ideal 2:35
5. Fly me to the moon 4:06
6. The thrill is gone 5:44
7. Skylark 6:00

 

 
 

 
Silva Þórðardóttir : facebook / spotify / instagram / youtube

Silva Þórðardóttir :: Skylark (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów