Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Refleksja i medytacja.

Dotychczasowe wydawnictwa islandzkiego muzyka Smáriego Tarfura Jósepssona, które wydał w ramach swojego solowego projektu  Son Of The Wind to: „Son Of The Wind” (2015; recenzja TUTAJ) i „Layla’s Dancer” (2021; recenzja TUTAJ).

21 września 2022 roku ukazał się kolejny album Son Of The Wind zatytułowany „Fosseti”. Materiał na płytę został napisany przez Smáriego Tarfura i wykonany na żywo2 lipca 2022 roku w plenerze nieopodal wodospadu Seljalandsfoss, czyli w tym samym miejscu co poprzednie wydawnictwa artysty. Omawiany album jest po prostu zapisem tego występu, który został zmiksowany i zmasterowany w Studiu Pierdolnik (sic!). Dodam, że rysunek, który zdobi okładkę płyty wykonała Signý Mist Júlíusdóttir. Natomiast za sam projekt okładki odpowiadał po raz kolejny Valli Dordingull.

Na „Fosseti” znalazły się cztery nowe kompozycje islandzkiego projektu, w tym znany już wcześniej jako singiel „Big Sweden”. Album trwa ponad 57 minut!  Trzeci album Son Of The Wind nie przynosi żadnych zmian w twórczości danego przedsięwzięcia. To wciąż błogie i kojące, wydłużone pojedyncze dźwięki akustyczne gitary dryfujące na tle szumu płynącej spod wodospadu wody. W rozmarzonej i natchnionej muzyce islandzkiego projektu można usłyszeć echa ambientu, folku i alt. country. Jednakże w przypadku Son Of The Wind chodzi przede wszystkim o stworzenie unikalnego klimatu i atmosfery, osiągnięcie stanu spokoju i wyciszenia, uchwycenie danej chwili, a nie o konkretne stylistyki.

Islandczykowi udaje się wywołać taką magię na „Fosseti”. Ta muzyka ma dużą lekkość  brzmieniu, jest niewątpliwie niepowtarzalna ze względu na czas i miejsce, aurę spontaniczności i naturalności oraz uczucia, które wówczas towarzyszyły jej wykonawcy. To skromne, kameralne i minimalistyczne wydawnictwo, ale za to kunsztownie zdobione delikatnymi dźwiękami gitary i natury. Smári Tarfur z ogromną starannością maluje hipnotyzujące i intymne pejzaże, bez pośpiechu dodaje kolejne barwy.

Son Of The Wind nagrał album piękny w tak oczywisty, bezpośredni sposób.

 

 

 

 

Son Of The Wind :: Fosseti

1. Kailani 08:26
2. Nóra 13:34
3. Elgur 22:15
4. Big Sweden 13:08

 

 

 

 

Son Of The Wind : facebook / bandcamp / murar.is

Son Of The Wind :: Fosseti (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów