Stars Divine to indie rockowy projekt muzyczny utworzony na Wyspach Owczych.

Stars Divine jest generalnie solowym przedsięwzięciem farerskiego singer-songwritera Andreasa Weihe Madsena. Muzyk w przeszłości był trębaczem i perkusistą. Był też jednym z założycieli grupy Grace of Decay, ale szybko opuścił ten zespół i przeniósł się na Wyspy Owcze. Tutaj zaczął pracować nad własną muzyką w swoim domowym studiu Oceania Sounds. Wśród swoich muzycznych inspiracji artysta wymienia m.in. takich wykonawców jak: Elliott Smith, Neil Young, Conor Oberst/Bright Eyes, Pearl Jam, Ryan Adams, The Smiths/Morrissey, Eels. 

Dodać należy, że od czasu do czasu dołącza do niego jego przyjaciel i artysta Halltórur Dam. W tym miejscu należy wspomnieć o tym, że panowie w 2008 roku tworzyli duet Lost In France grający mieszankę rocka i alternatywną odmianę country.

Aktualnie projekt Stars Divine jest w trakcie komponowania materiału na swój debiutancki album. Póki co w sieci można odsłuchać już kilka singli, w tym m.in.: „The Recluse” i „Heroes”. Pierwsza z tych kompozycji została skomponowana przez Andreasa, który nie tylko samodzielnie go zarejestrował i wyprodukował, ale też sam zagrał na wszystkich instrumentach. Zaśpiewał w nim natomiast wspomniany już Halltórur Dam, który napisał również tekst do danego utworu. Zaś druga piosenka to ponadczasowy standard, znany cover Davida Bowiego, który Andreas zadedykował swojej żonie.

Powyższe dwa utwory zostały zmasterowane w Mercury Studios, w USA i wydane nie tylko w formie cyfrowej, ale także na 7” płycie winylowej, którą wytłoczyła duńska wytwórnia Nordsø Records. Dane wydawnictwo nosi tytuł „The Recluse” i na nośniku fizycznym jest dostępne od 6 grudnia 2019 roku w sklepie muzycznym Tutl na Wyspach Owczych oraz na stronie internetowej danej wytwórni.

Przysłuchując się kompozycjom Stars Divine można wyczuć w nich unikalną wrażliwość, intymność i tęsknotę. Aranżacje utworów choć dosyć proste, to jednak mają wyrafinowany posmak. Muzyka nacechowana jest intymnymi emocjami. Urzekający, liryczny songwritering Andreasa Weihe Madsena, jak i delikatne głosy wokalistów przenikają najskrytsze zakamarki czułej duszy. Ten niepozorny objętościowo albumik Stars Divine zdecydowanie warto mieć w swojej kolekcji, bo znajdują się na nim po prostu ładne piosenki, zagrane szczerze i od serca. „The Recluse”, który budzi pewne nadzieje, wyczuwa się w nim potencjał, którego rozwój byłby w stanie przysporzyć w przyszłości czegoś szczerze przejmującego.

 

 

 

 

Stars Divine :: The Recluse

1. The Recluse 3:56
2. Heroes 4:14

 

 

 

 

 

Stars Divine : facebook / spotify

Stars Divine :: The Recluse (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów