Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Superserious to nowy indie rockowy zespół z Islandii. W skład zespołu wchodzą:

Daníel Jón Jónsson – wokal, gitara
Haukur Jóhannesson – gitara
Jón Rúnar Ingimarsson i Helgi Einarsson – perkusja

8 października 2021 roku Superserious wydał swój debiutancki album EP pod tytułem „Let’s get serious”, nakładem Alda Music. Dodam, że teksty na płytę napisała żona Daníela, Ingeborg. Materiał na album powstał w małym studiu w Garðabær. Za nagrania i produkcję odpowiadała Kristinn Þór Óskarsson. Miksowaniem zajmował się Arnar Guðjónsson, zaś mastering wykonał Addi 800. W nagraniach gościnnie wystąpiły: Ingeborg i siostra Daniela, Heiði, które zaśpiewały w chórkach.

Na „Let’s get serious” znajdziemy sześć lekkich, melodyjnych i mega chwytliwych indie rockowych numerów, które błyskawicznie wpadają do głowy. Chłopaki nie poszukują, lecz czerpią z tego co już dawno zostało odkryte, dodając do tego swój styl i urok. Najważniejsze, że brzmią świeżo i autentycznie. Docenić należy również bezpretensjonalny i niezobowiązujący charakter tej muzyki. To po prostu fajne, niewymuszone i pełne wdzięku granie, który umila czas swoim pozytywnym klimatem, i od którego naprawdę ciężko się uwolnić. Zespół wyraźnie stawia na prostotę i wychodzi na tym bardzo dobrze. W połączeniu z ciepłym głosem wokalisty daje to całkiem udany efekt. Superserious ma smykałkę do układania nośnych partii i przekuwania ich w przyjemnie brzmiące piosenki. Dlatego darzę ich debiut dużą sympatią.

Nazwa zespołu i tytuł płyty to oczywiście żart ze strony muzyków. Bądźmy szczerzy – można dorosnąć, ale w środku zawsze pozostaje się super niepoważnym nastolatkiem, który od czasu do czasu dochodzi do głosu. Zatem bez zadęcia, pozerstwa i silenia się na super poważnych rockmenów chcących swoją muzyką zbawić świat, Islandczycy pozostają po prostu sobą – muzykami, którym wspólnie granie sprawia radość. Dowodzi tego beztroska, ale równocześnie atrakcyjna twórczość Superserious, która sprawi słuchaczowi tyle samo radości, ile samej grupie. Ich pogodny i bujający materiał świetnie sprawdzi się w każdych okolicznościach. Pozostaje im tylko kibicować.

 

 

 

 

Superserious :: Let’s get serious

1. Let’s Get Real 03:03
2. Let’s Be Grown Ups 03:09
3. Let’s Consume 02:40
4. Let’s Drop the Act 03:19
5. Let’s Domesticate 03:26
6. Let’s Hurt 02:59

 

 

 

 
Superserious : facebook / spotify
Superserious :: Let's get serious (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów