Thrill Of Confusion (T.O.C) to zespół pochodzący z Reykjavíku, który gra ciekawą odmianę alternative stoner metal z akcentem na grunge.

Zespół Thrill Of Confusion został założony w 2012 roku i od tego czasu występował w różnym składzie. Można powiedzieć, że skład grupy wykrystalizował się w pełni i odnalazł swój właściwy groove na początku 2018 roku.

Członkowie zespołu Thrill Of Confusion:

Brynjar Ólafsson – perkusja
Þorkell Ólafsson – gitara
Hrafn Ingason – gitara
Jón Dan Jónsson – bas
Ragnar Breiðfjörð – wokal

Wśród swoich ulubionych artystów i inspiracji muzycy Thrill Of Confusion wymieniają m.in.: Down, Crowbar, Mastodon, Megadeth, Pantera, Black Sabbath, Led Zeppelin, Lamb of God, Opeth, Metallica, Pantera, Corrosion of Conformity, Pearl Jam, Alice in Chains, Red Fang, Baroness, Kyuss, Clutch.

23 grudnia 2018 roku Thrill Of Confusion wydali swój debiutancki album „Desolation”. Materiał na krążek został nagrany w Studio Paradise. Islandczycy serwują nam dużą dawkę różnorodnych mocnych brzmień. Mamy tutaj między innymi stylową dawkę  niewymuszonego hard rocka oraz dumnie i klasycznie brzmiące nawiązania do rocka progresywnego i korzennego blues rocka. Doświadczymy również elementów rocka alternatywnego i chwytliwych heavy metalowych solówek. Niemniej jednak mięsiste brzmienie Thrill Of Confusion to przede wszystkim wpływy stoner i grunge z doom’owymi przeciążeniami. Przez „Desolation” prowadzą nas niezwykle motoryczne ‘jęczące’ riffy (gitary poruszają się generalnie w niskich rejestrach, są szorstkie i przybrudzone), dobrze wyeksponowany i posuwisty bas (słowa uznania) i świetne partie perkusji (nie są jakieś odkrywcze i skomplikowane, ale wgniatają w ziemie) oraz przyciągający uwagę wokal i ciekawie przemyślane linie wokalne. Wszystkie proporcje między instrumentami oraz wokalem zostały odpowiednio zachowane, przez co brzmienie wydaje się masywniejsze. Całości towarzyszy duża głębia, szlachetny mrok i melancholia hipnotyzująca słuchacza. Stąd już niedaleko do posępnej liryczności z lat 90-tych spod znaku Alice In Chains, Soundgarden, Mother Love Bone, czy Temple Of The Dog.

Wsłuchując się w debiutancki album Thrill Of Confusion można nabrać przekonania, że zespół kroczy w swojej twórczości po ciemnych zaułkach Seattle, zasłuchując się w amerykańskim stoner rocku, będąc równocześnie zachłyśniętym nowo orleańskim doom metalem. Jak dla mnie „Desolation” to całkiem pozytywne zaskoczenie, gdyż to naprawdę kawałek przyzwoitego gitarowego grania.

 

 

Thrill Of Confusion :: Desolation

1. This Pain 05:37
2. Desert Sands 04:37
3. Regrets 04:50
4. Warfair? 06:00
5. Burning Time 03:50
6. Break Free 05:59
7. I Scream 06:13
8. Desolation 01:34

 

 

 

Thrill Of Confusion : facebook / soundcloud / spotify

Thrill Of Confusion :: Desolation (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 2 Głosów