Przygotujcie się na brutalne i bezkompromisowe kazanie wygłoszone na żywo w Reykjaviku.

Une Misère to islandzki hardcore/metal-owy kolektyw, który pod koniec 2019 roku zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sermon” (2019, recenzja TUTAJ) wydanym przez Nuclear Blast Records. Niestety niedługo potem na świecie wybuchła pandemia, która pociągnęła ze sobą lockdown i inne obostrzenia sanitarne uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. W tym przypadku chodzi generalnie o zakaz organizowania koncertów, które mają znaczący wpływ przy promocji zespołu i ich muzyki.

Z uwagi na powyższe tuż po wydaniu swojej płyty, a jeszcze przed pandemią, zespołowi Une Misère udało się zagrać koncert. Był to występ na żywo, podczas którego muzycy świętowali premierę albumu „Sermon”. Koncert ten miał miejsce 14.12.2019 roku w ich rodzinnym mieście –  w Reykjaviku w lokalu IÐNÓ. Materiał filmowy upamiętniający ten koncert możecie zobaczyć TUTAJ

Ponadto zespół zdecydował się również na wydanie tego materiału w postaci wydawnictwa koncertowego zatytułowanego po prostu „Sermon Live”. Album miał swoją premierę 29 stycznia 2021 roku (Nuclear Blast Records). Rejestracją tych nagrań i ich miksowaniem zajmowali się  Þorsteinn Gunnar Friðriksson i Leifur Örn Kalda. Grafika, którą widzimy na froncie płyty została przygotowana przez Ingibjörg Soffíę i przedstawia fotografię Ásgeira Helga.

Zespół Une Misère zapewnia w swojej notce prasowej, że włożył w przygotowanie tego występu bardzo dużo, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a nagroda, która ich za to spotkała była o wiele większa niż mogli oczekiwać. Atmosfera panująca w trakcie przygotować, jak i na koncercie, przychylność i zaangażowanie wszystkich obecnych i tych, którzy pracowali nad występem – to wszystko  połączyło się w jedną wielką i pozytywną energię.

Niespodzianką żadną dla nikogo nie będzie jeżeli powiem, że album „Sermon Live” wypełniają utwory znane z debiutanckiego studyjnego longplaya. Nie trudno się również domyśleć, że nie ma lepszego miejsca na zaprezentowanie ciężkiej, intensywnej i ekstremalnej muzyki niż scena oraz towarzysząca koncertowi wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju atmosfera będąca wynikiem przepływu energii pomiędzy muzykami a publicznością.

Une Misère jest dla mnie absolutną czołówką ciężkiego i brutalnego grania łączącego mówiąc najogólniej hardcore z metalem (bo przecież nie trzymają się kurczowo żądnego gatunku) i mam nadzieję, że przez to zrobi się o nich odpowiednio głośno i świat ich doceni. Dowodem na potwierdzenie moich słów jest obecnie nie tylko zawartość debiutu „Sermon”, ale również nagrania, które znajdziemy na „Sermon Live”. Panowie prezentują doskonały warsztat, szerokie muzyczne horyzonty, a przede wszystkim intrygujący własny styl i brzmienie, które wynosi Une Misère na zupełnie inny poziom. Kapela jest gotowa, aby namieszać na światowym podwórku. Zresztą okazji, aby się o tym przekonać jest na „Sermon Live” aż trzynaście, bo akurat tyle weszło na płytę utworów. Moim zdaniem to jeden z najlepszych, najwścieklejszych i wybitnie koncertowych albumów jakie słyszałem w ostatnim czasie. Une Misère – po tym wszystkim co dzieje się na świecie zapraszam do Polski!

 

Une Misère :: Sermon Live

1. Sin & Guilt (Live) 03:26
2. Sermon (Live) 04:16
3. Overlooked – Disregarded (Live) 03:55
4. Burdened – Suffering (Live) 03:43
5. Fallen Eyes (Live) 04:42
6. Beaten (Live) 03:26
7. Grave (Live) 00:47
8. Failures (Live) 03:23
9. Damages (Live) 04:34
10. Offering (Live) 01:03
11. Spiral (Live) 02:25
12. Voiceless (Live) 06:23
13. Condescend (Live) 03:41

 

Une Misère : website / facebook / bandcamp / spotify


Une Misère :: Sermon Live (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów