0005068980_100

Úrhrak to islandzkie metalowe trio, które powstało w 2011 roku.

W jego skład wchodzą:

G. – wokal, gitara
K. – bas
B. – perkusja

W dniu 12 maj 2015 roku grupa zaprezentowała w sieci swój pierwszy album demo zatytułowany „Kvikindi”, na którym znalazły się 3 utwory o łącznym czasie trwania ponad 21 minut.

3540390892_photo

Jakość tych nagrań jest dość dobra, a produkcja solidna. Zaś jej surowe brzmienie to miły akcent, który ma swój niezaprzeczalny urok i czar. Muzycy w swojej twórczości wyraźnie koncentrują się na budowaniu klimatu, aniżeli na melodiach, technice czy epatowaniu agresją i wściekłością. Melodie rozwijają się tu raczej wolno i niechętnie. Dominują natomiast black metalowe wokale dobrze korespondujące z gęstą, hałaśliwą i rozmazaną ściana gitar oraz odpowiednią dla tego gatunku pracą perkusji. Całość wprowadza słuchacza w klimatyczny trans wolno zmieniającymi się obrazami. Dlatego muzykę Úrhrak należy opisać jako klasyczny atmospheric black metal.

Nie ma sensu rozbijać płyty „Kvikindi”na czynniki pierwsze. Album jest zwarty, spójny i naprawdę esencjonalny. Jest w nim coś zastanawiającego i intrygującego. Skłamałbym jednak, gdybym przekonywał, że Úrhrak proponuje nam coś wyjątkowo unikalnego. W każdym razie muzycy umiejętnie operują środkami, a w przekroju ich kompozycji daje się usłyszeć i zauważyć duży potencjał. Fani gatunku nie powinni się rozczarować.

Póki co czekam na oficjalne wydawnictwo Úrhrak, które pozwoli wydać bardziej rzetelną ocenę na temat ich muzyki.

 
a0407742803_10

 

 

 

Úrhrak :: Kvikindi

1. Into the Forest of Martius 06:34
2. …That is Dirt 07:14
3. Mold er hold 07:47

 

 

 

 

Úrhrak : bandcamp

Úrhrak :: Kvikindi
4.3Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów