While My City Burns to pięcioosobowy zespół z Islandii, założony w 2013 roku przez muzyków, którzy są przyjaciółmi od wielu lat.

 

W skład zespołu While My City Burns wchodzą:

Gauti Hreinsson : wokal
Alexander Glói Pétursson : gitara, wokal
Úlfar Alexander Úlfarsson : gitara
Kristófer Berg Sturluson Paraiso : bas
Guðjón Trausti Skúlason : perkusja

Jako ciekawostkę powiem, że swój debiutancki album zatytułowany „Prone To Self Destruction” zespół While My City Burns nagrał we Włoszech. Płyta została wydana 30 marca 2018 roku przez Wormholedeath / The Orchard / Aural Music Group na całym świecie oraz 30 maja 2018 na terenie Japonii przez Wormholedeath Japan / Disk Union Distribution.

While My City Burns proponuje nam wybuchową, ciężką i ostrą mieszankę elementów metalcore i post hard core. Muzycy nie ograniczają się jednak tylko i wyłącznie do wymienionych gatunków. Ciekawie kombinują meandrując pomiędzy różnymi stylistykami i nastrojami. Ich granie jest jak najbardziej nowoczesne i zróżnicowane, a brzmienie (zwłaszcza basu i perkusji) dosłownie urywa łeb. Dobrych metalowych riffów i genialnych solówek oraz miażdżących rytmów, blastów i breakdownów jest tu po prostu co nie miara. „Prone To Self Destruction” jest mocno gitarowy, choć ciekawie ubarwiony drobnymi elementami elektronicznymi i partiami klawiszy. Całość jest mocno intensywna, a towarzyszy temu fantastyczny groove. Zaś rozkrzyczane gardło głównego wokalisty wydaje się być nie do zdarcia. Facet imponuje charakterystycznymi dla metalcore’u growlami.

Praktycznie każdy utwór While My City Burns porywa nas agresją, furią i nawałnicą wyładowań. Równocześnie każda kompozycja jest mocno napakowana smaczkami, zmianami tempa i nastroju. Sekcja rytmiczna jest iście niszczycielska. Jesteśmy naprzemiennie zgniatani ciężarem tytanowych riffu i chłostani opętańczą grindową nawalanką, ale muzycy umiejętnie urozmaicają swoje ekstremalne brzmienie fenomenalnymi lirycznymi wstawkami, przejmującym klimatem, chwytliwymi melodiami albo drugim, dodatkowym wokalem – czystym i emocjonalnym.

Prone To Self Destruction” to płyta dla fanów wszelkich odmian gatunków z dopiskiem „core” jak i metalu, czy w ogóle dla sympatyków cięższych brzmień. Album nie nudzi, wręcz przeciwnie, wzmaga apetyt na While My City Burns. Panowie poradzili sobie znakomicie na swoim debiucie. Wystarczy posłuchać, by docenić kunszt. Solidna płyta!

 

While My City Burns :: Prone to Self Destruction

1. Intro
2. New Beginnings
3. Alligator Char
4. Monument
5. Dear Dad
6. Stranger Things
7. You Know Who You Are
8. Heartbreaker
9. Wolves Are Among Us
10. Vivens Mortua
11. Where Do We Go From Here
12. Best of Me (Bonus Track)
13. Out of My Mind (Bonus Track)

 

 

While My City Burns : facebook / soundcloud / spotify / twitter

While My City Burns :: Prone to Self Destruction (recenzja)
4.7Wynik ogólny
Ocena czytelników 1 Głosuj