Elektroniczny duet Young Karin, w skład którego wchodzi wokalistka Karin Sveinsdóttir oraz singer-songwriter i producent muzyczny Logi Pedro Stefánsson (z Retro Stefson) w ubiegłym roku wydał swój trzeci album EP.

10420262_827887587297708_2908303060795287141_n

Dotychczas Young Karin mieli na swoim koncie dwa mini albumy: “N1-EP” z 2014 roku oraz “PYK” z 2015 roku. Recenzję tych płyt znajdziecie TUTAJ.

Natomiast 6 sierpnia 2016 roku islandzki duet wypuścił do sieci swoje trzecie wydawnictwo zatytułowane po prostu „III (EP)”, na którym zamieścił 4 premierowe utwory.

Płytę otwiera „Some Days” minimalistyczny electro pop, który we zwrotce intryguje szarpanym motywem nawiązującym do garażowego rocka, a w refrenie zabiera nas w kierunku nieba za sprawą delikatnego i czarującego wokalu Karin. Początek „On and On” utrzymuje nas na poziomie nieba. Jego dużą przestrzeń wypełnia jednak chłodne lodowate powietrze i delikatnie nawiedzona atmosfera.

Portraits of Young Karin taken during Iceland Airwaves Music Festival 2014 in Reykjavik, Iceland. November 7, 2014. Copyright © 2014 Matthew Eisman. All Rights Reserved

photo by Matthew Eisman

Ten klimat przełamuje jasny, radosny refren.  „True Beliver” to chyba najbardziej złożona kompozycja na tym albumie. Mocny i szorstki elektroniczny rytm pbr&b świetnie koresponduje z subtelnymi syntezatorami i zmysłowymi liniami wokalnymi. Przy post-trip-hopowym „Call On Me” przyjdzie nam się rozpłynąć już bez reszty. Utwór cudownie poskładano z elektronicznych małych cudeniek, syntetycznych elementów, syntezatorowych brzmień i glitchy, na końcu tchnąc w niego pop-soul’ową nutę.

Gdzieś w sieci przy okazji albumu „III (EP)” natknąłem się na to, że ktoś określił muzykę Young Karin jako electro pop heaven. No i przyznam szczerze, że coś w tym jest, bo zespół buduje świetny ambientowy nastrój tak instrumentalnie, jak i wokalnie. Aksamitny i pełen elegancji śpiew Karin robi klimat. Bezsprzecznie.

Na swoim najnowszym krążku duet nie czyni spektakularnej wolty, nie podejmuje żadnych drastycznych zmian w stylistyce, ale z drugiej strony moim zdaniem wcale nie musi. Jest dobrze, więc po co to psuć. Zamiast tego  Karin i Logi doskonalą swoje brzmienie i dają nam kolejny powód, aby ich lubić i wypatrywać ich następnych płyt oraz koncertów.

Nie muszę już chyba dodawać, że strona produkcyjna i aranżacyjna płyty „III (EP)” stoi na wysokim poziomie, bo do tego duet zdążył nas wcześniej przyzwyczaić. Wystarczy tylko zamknąć oczy i wsłuchiwać się w nowe kompozycje Young Karin. Czekam na więcej.

 

artworks-000175161658-exbl45-t500x500

 

 

 

Young Karin :: III (EP)

1. Some Days 2:56
2. On and On 2:46
3. True Believer 2:56
4. Call On Me 3:14

 

 

 

 

Young Karin : facebook / soundcloud

Young Karin :: III (EP)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów