W październiku 2015 roku odbędzie się europejska trasa koncertowa trzech ciekawych zespołów pochodzących z trzech różnych miejsc na mapie świata.

Są to reprezentanci z Japonii w postaci Mono, Niemieccy przedstawiciele z The Ocean oraz last but not least dobrze znana wszystkim miłośnikom Północnych dźwięków islandzka post-rock/metalowa grupa Sólstafir.

Dla polskich miłośników muzyki islandzkiej jest to fakt o tyle istotny, że trasa koncertowa w/w grup przebiega również przez nasz kraj.

Sólstafir zawita do Polski na jeden występ, na który Agencja Go Ahead zaprasza 22 października 2015 roku (czwartek) na godzinę 19:00 (wejście od 18:00) do klubu „Proxima” (ul. Żwirki i Wigury 99a) w Warszawie.

Trudno wyobrazić sobie bardziej odpowiednią porę roku na muzykę Sólstafir niż jesień. Jest to przecież odpowiedni czas na wszelkiego rodzaju refleksje i nostalgie oraz zagłębianie się we własne wnętrze i towarzyszące nam uczucia. W scenerii jesiennej atmosfery muzyka Islandczyków z pewnością stanie się boleśnie pięknym doświadczeniem budzącym głębokie emocje i przyjemnie rozdzierającym melancholijne serce.

solstafir-by-gene-kirkland-med

Wielu spośród tych, którzy słyszało Sólstafir przyznaje, że ich muzykę otacza aura tajemnicy i mistycyzmu. Dodają również, że wiele w niej pasji, namiętności i wrażliwości, która zachowując swój intymny charakter równocześnie odbija się głośnym echem w epickiej przestrzeni. Są też i tacy, którzy twierdzą , że dźwięki pochodzące od Sólstafir dotykają serca i duszy.

Poster vector
Najbliższy koncert Sólstafir w Polsce daje nam sposobność, aby się o tym przekonać samemu.

Zatem wszystkich wrażliwców, marzycieli, romantyków i tych, którzy nie są obojętni na piękno, a w muzyce poszukują szczerości i głębi artystycznego przekazu – pobudzającego nie tylko wyobraźnię, ale i emocjonalność odbiorcy – zapraszamy 22 października 2015 roku do klubu „Proxima” w Warszawie.

Bilety na to niezwykle ciekawie zapowiadające się wydarzenie muzyczne można nabyć w autoryzowanych punktach sprzedaży: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

Cena biletów: 89 zł (w przedsprzedaży)/ 100 zł (w dniu koncertu)

Wydarzenie na facebooku – tutaj
Informacja o koncercie na stronie organizatora Go Ahead tutaj.

W ramach przedsmaku odsyłam do wywiadu przeprowadzonego z Guðmundurem Óli Pálmasonem, byłym perkusistą zespołu Sólstafirtutaj.

Zachęcam również do sięgnięcia po recenzję ostatniego albumu Sólstafir zatytułowanego „Otta„, który miał swoją premierę 29 sierpnia 2014 roku za sprawą francuskiej wytwórni Season of Misttutaj.