O stronie

Stacja Islandia to projekt, który został utworzony przez dwie osoby. Powstał spontanicznie i naturalnie. Jest wynikiem zafascynowania Islandią oraz tym wszystkim co z nią związane.

Wszystko zaczęło się u nas od muzyki islandzkiej (niejednokrotnie tak nierealnej, z dźwiękami brzmiącymi jakby pochodziły z innego świata), aż w końcu nasze uczucia objęły całą Islandię – naturę, klimat, geografię, kulturę, historię, język, literaturę, kino, a także ludzi.

Jesteśmy zauroczeni Islandią, zakochani w niej. Jakiś nienaturalny magnetyzm powoduje, że ta magiczna wyspa przywołuje nas ciągle do siebie, a my nie potrafimy się jej oprzeć. Czujemy się przez nią zahipnotyzowani.

Odnosimy wrażenie jakbyśmy byli przypisani Islandii, tylko los przy naszych narodzinach rzucił nas po prostu w inne miejsce na ziemi. Dlatego teraz tak bardzo tęsknimy za Islandią.

Stacja Islandia to miejsce, w którym chcemy się podzielić naszymi (i nie tylko) przeżyciami, doświadczeniami, emocjami i uczuciami związanymi z tą niezwykłą wyspą. Chcemy ukazać magiczną naturę miejsca, przyrody i ludzi. A nad tym wszystkim pobrzmiewać będzie muzyka islandzka, literatura i film. Będziemy również ukazywać piękno Islandii w formie zdjęć i filmów.

Stacja Islandia pozwoli Wam zobaczyć i poczuć magię Islandii.

Zapraszamy do krainy czystej i nieograniczonej wyobraźni…

IMG_4025+-+Kopia-4