O stronie

Stacja Islandia” to dwuosobowy projekt, który powstał spontanicznie i naturalnie. Jest wynikiem zauroczenia Islandią oraz tym wszystkim co z nią związane.

Wszystko zaczęło się u nas od muzyki islandzkiej (niejednokrotnie tak nierealnej, z dźwiękami brzmiącymi jakby pochodziły z innego świata), aż w końcu nasze uczucia objęły całą Islandię – klimat, geografię, historię, język, kino, a także ludzi.

Jesteśmy zauroczeni Islandią, zakochani w niej. Jakiś nienaturalny magnetyzm powoduje, że ta wyspa przywołuje nas ciągle do siebie, a my nie potrafimy się jej oprzeć. Czujemy się przez nią zahipnotyzowani.

Mamy wrażenie jakbyśmy byli przypisani Islandii, tylko los przy naszych narodzinach rzucił nas po prostu w inne miejsce na ziemi. Dlatego teraz tak bardzo tęsknimy za Islandią.

Stacja Islandia” to miejsce, w którym chcemy się podzielić naszymi (i nie tylko) przeżyciami, doświadczeniami, emocjami i uczuciami związanymi z tą wyspą.

Chcemy ukazać wyjątkową naturę tego miejsca, przyrody i ludzi. Nad tym wszystkim pobrzmiewać będzie muzyka islandzka, literatura i film.

Stacja Islandia” pozwoli Wam dotrzeć do jądra Islandii. Zapraszamy do krainy czystej i nieograniczonej wyobraźni…

 

IMG_4025+-+Kopia-4