Redakcja

Marcin - Kopia

Marcin Kozicki – redaktor naczelny i założyciel www.stacjaislandia.pl, współredaktor portalu www.muzykaislandzka.pl oraz współprowadzący dział muzyczny na stronie www.icelandnews.is. Dziennikarz, recenzent muzyczny i podcaster. Prezenter radiowy w www.proradio.pl, w której prowadzi audycję „Stacja Islandia” (link tutaj). Pasjonat muzyki, szczególnie tej pochodzącej z dalekiej północy – Islandii, Wysp Owczych, Grenlandii i Alaski. Podróżnik i obserwator przemierzający muzyczne światy. Wędrowiec będący w ciągłej podróży utkanej z wielu dźwięków.

 

11664099_10203157465177354_1380415871_o

Agnieszka Kozicka – redaktor naczelny i założyciel www.stacjaislandia.pl oraz współredaktor portalu www.muzykaislandzka.pl. W wolnym czasie zajmuje się fotografią – www.krainaobrazu.eu. Bycie w ciągłym ruchu to dla niej jedyna możliwość na przetrwanie rzeczywistości. Spojrzeć na Islandię z końskiego grzbietu przez obiektyw aparatu fotograficznego – bezcenne.

 

Współpracują z nami:

 

Emiliana_1

 

Emiliana Konopka – Studentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, zafascynowana Islandią od wielu lat, czemu winien między innymi zespół Sigur Rós i piękne krajobrazy. Od 2013 roku pełni funkcję prezesa w Studenckim Klubie Islandzkim, w ramach którego dzieli się swoją pasją związaną ze sztuką i sagami islandzkimi. Nigdy nie była na Islandii.

 

 

 

 

Katarzyna

 

Katarzyna Petruk – Absolwentka socjologii. Sekretarz Studenckiego Klubu Islandzkiego, w którego działalność angażuje się od 2010 roku. Islandia interesuje ją zwłaszcza taka, jaka jest współcześnie, pod względem obyczajów, kultury, zjawisk przyrody i wszelkich ciekawostek. Zawodowo redaguje, hobbystycznie rysuje (i rzeźbi).

 

 

 

 

14877790_1585838815059435_1615077572_n

 

Mateusz Waligóra – student politologii (spec. współczesne stosunki międzynarodowe) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Głównie interesuje się psychologią, polityką i problematyką stosunków międzynarodowych, przede wszystkim w ramach regionu państw nordyckich. Norwegię, Islandię i Finlandię darzy największą miłością. A jedno z największych marzeń? Zobaczyć Vatnajökull z bliska.

 

 

 

 

iga_p

 
Iga Przytuła – studentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mitologia nordycka wzbudziła w niej zainteresowanie Islandią, które przerodziło się później w wielką miłość do tego niezwykłego kraju. Ciekawi ją w nim wszystko, od języka przez historię i geografię po kulturę, i nie wyobraża sobie swojej przyszłości nigdzie indziej.