Z okazji zbliżającego się Święta Narodowego Islandii zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „W CIENIU DRZEWA„, islandzkiego kandydata do Oscara — komedii o absurdalnej sąsiedzkiej wojnie o drzewo, od twórców filmu „BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ„.

Pokaz filmu odbędzie się w warszawskim kinie Elektronik 14 czerwca o godz. 20.30. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie dotyczące Islandii, którego gośćmi będą Katarzyna Płachta i Hubert Klimko-Dobrzaniecki.

Wydarzenie na facebook’u – TUTAJ

Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line

REZERWACJE:
rezerwacje@kinoelektronik.pl

O FILMIE „W CIENIU DRZEWA”:
Dwa małżeństwa, jedno drzewo i sąsiedzki konflikt, który doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy wszystkim puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.
Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie: na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt. Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare, wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów, uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Tajemniczy sprawca przekłuwa opony samochodu, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową
Zdobywca sześciu najważniejszych islandzkich nagród filmowych (w tym dla najlepszego filmu) i 12 nominacji, znakomicie przyjęty na festiwalach w Wenecji i Toronto.

Reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Scen.: Huldar BreiðfjörðHafsteinn, Gunnar Sigurðsson
Wyk.: Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson
Prod.: Islandia/Dania/Polska 2017
Czas trwania: 89 min.
DYSTRYBUCJA: M2 Films

PONIŻEJ ZWIASTUN FILMU:

* wykorzystano materiały promocyjne organizatora