patronat

W dniach 19-20 maja 2016 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja zatytułowana „ISLANDIA: Geografia. Kultura. Społeczeństwo„.

Odbędzie się ona na Uniwersytecie Warszawskim, w budynku ZSS, mieszczącym się na
ul.Krakowskie Przedmieście 24, w sali 200.
Wstęp wolny!

Jest to pierwsze tego rodzaju i rangi wydarzenie w Polsce. Konferencja ta jest całkowicie poświęcona tematyce Islandii, a jego organizatorem jest Studencki Klub Islandzki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Studenckiego Klubu Islandzkiego:

„Konferencja ISLANDIA: Geografia. Kultura. Społeczeństwo podzielona jest na bloki tematyczne, które poświęcone są tematom z zakresu geografii, społeczeństwa, prawa, kultury i historii Islandii.

Podstawową ideą projektu jest zorganizowanie naukowego spotkania miłośników Islandii z całej Polski i umożliwienie im, a także publiczności, zapoznania się z wiadomościami o tym kraju.

Projekt ma też na celu promocję Islandii w Polsce, szczególnie wśród studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez dwa dni będziecie Państwo mogli poznać ten piękny kraj i jego kulturę o wiele bliżej dzięki wystąpieniom młodych specjalistów i miłośników Islandii z całej Polski. Różnorodne referaty, podzielone na panele pozwalające na odkrycie wyspy na różnych płaszczyznach, dadzą okazję do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń.

Konferencji towarzyszyć będzie również spotkanie poświęcone sagom islandzkim z udziałem dr. Jakuba Morawca (UŚ) i dr. Przemysława Czarneckiego (UAM).”

Jest nam niezwykle miło poinformować, iż portal StacjaIslandia.pl objął konferencję „ISLANDIA: Geografia. Kultura. Społeczeństwo” patronatem medialnym.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/978662065545043/

Studencki Klub Islandzki: strona internetowa i facebook.

Poniżej przedstawiamy plakat i dokładny program wydarzenia. Zapraszamy!

13105938_616989778449335_685625395_o