Autor: Lilja Sigurdardóttir

Tytuł polski: „Sieć”

Tytuł oryginału: „Netið

Tłumaczenie: Jacek Godek

Data wydania w Polsce: 13 marzec 2019

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cykl: Reykjavik Noir (tom 2)

Liczba stron: ?

 

 

 

* Opis książki:

Niebezpieczna walka o przetrwanie w szponach narkotykowej mafii

Drugi tom serii islandzkich kryminałów Reykjavik Noir. Kontynuacja poprzedniej książki „Pułapka”.

Sonja razem z synem Tomasem ukrywają się na Florydzie. Jednak ucieczka od przestępców nie jest taka łatwa. Pewnego dnia chłopak zostaje porwany i Sonja nie ma wyboru – musi wrócić do zimnej stolicy Islandii i w dalszym ciągu spełniać swoje obowiązki jako przemytniczka.

Agla, jej partnerka, czeka na wyrok w sprawie przekrętów finansowych. Na jej szczęście prokurator nie odkrył całej prawdy, lecz mimo to kobieta nie może czuć się bezpiecznie. Ma dług u pewnego bardzo wpływowego człowieka, który musi spłacić.

Obie kobiety wpadają w przestępczą sieć. Sonja wie, że musi podjąć kolejną próbę wyrwania się z narkotykowego biznesu. Postanawia odzyskać syna i zniszczyć ludzi, którzy zmienili jej życie w piekło.

* źródło opisu: tutaj

 

 

 

Lilja Sigurdardóttir – islandzka autorka kryminałów i sztuk teatralnych. Lilja rozpoczęła karierę pisarską w 2008 roku, kiedy wysłała manuskrypt powieści na konkurs, którego celem było znalezienie islandzkiego Dana Browna. Lilja jest najbardziej znana z trylogii Reykjavik Noir (Pułapka, Sieć, Klatka).