Autor: Lilja Sigurdardóttir

Tytuł polski: „Zdrada”

Tytuł oryginału: „Svik

Tłumaczenie: Jacek Godek

Data wydania w Polsce: 16 czerwiec 2021

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Liczba stron: 392

 

 

 

 

 

 

* Opis książki:

Kryminał nordic noir, który wyjawia mroczne sekrety islandzkiej polityki. Książka nagrodzona The Icelandic Crime Novel Award.

Ursula Aradottir, nowa minister spraw wewnętrznych w islandzkim rządzie, szybko zostaje wciągnięta w wir polityki. Gdy pierwszego dnia pracy obiecuje zająć się sprawą dziewczyny, która padła ofiarą gwałtu, nie wie jeszcze, jak trudno będzie jej dotrzymać tej obietnicy.
Wkrótce zaczyna ją prześladować bezdomny mężczyzna, który twierdzi, że chce ostrzec Ursulę przed niebezpieczeństwem. Czy to możliwe, że nowa pani minister ma informacje, które komuś zagrażają? Jej życie jest bezlitośnie obnażone w mediach i na portalach społecznościowych. Drobne kłamstwa narastają i eskalują, aż sytuacja wymyka się spod kontroli.

 

* źródło opisu: tutaj

Przeczytaj fragment książki – tutaj.

 

 

 

Lilja Sigurdardóttir – islandzka autorka kryminałów i sztuk teatralnych. Lilja rozpoczęła karierę pisarską w 2008 roku, kiedy wysłała manuskrypt powieści na konkurs, którego celem było znalezienie islandzkiego Dana Browna. Lilja jest najbardziej znana z trylogii Reykjavik Noir (Pułapka, Sieć, Klatka).