AutorRagnar Jónasson

Tytuł polski: „Mgła”

Tytuł oryginału: „Myrknætti

Tłumaczenie: Ewa Ratajczyk

Data wydania w Polsce: 04 luty 2020

Wydawnictwo: Amber

Cykl: Komisarz Hulda (tom 3)

Liczba stron: 320

 

 

 

 

* Opis książki:

Klasyczny kryminał widziany przez wyjątkowy islandzki obiektyw. Świetny, gorąco polecam!  LEE CHILD

Tom 3 serii HULDA

Jónasson zaskakuje tu postacią bohaterki i jak zwykle zachwyca poetyckim, mrocznym nastrojem. Unikatowa konstrukcja – w każdym tomie bohaterka jest o 10 lat młodsza – tworzy niesamowity suspens.
Rok 1987. Odludny dom na farmie na wschodzie Islandii. Śnieżyca powinna była odciąć wszystkich od świata. Ale nie odcięła…
Państwo Einarsson nigdy nie powinni byli go wpuszczać. Ale to zrobili…
Niespodziewany gość, kłamca, zabójca. Nie wszyscy przeżyją tę noc. 
A teraz dowiemy się, dlaczego detektyw Hulda już nigdy nie zazna spokoju.

Żaden kraj w skandynawskich kryminałach noir nie jest tak ponury, zimny, śnieżny i bezludny jak Islandia. A żaden autor kryminałów nie przedstawia tych cech tak sugestywnie i przerażająco jak Ragnar Jónasson. „Times”

 

 

* źródło opisu: tutaj

 

 

 

Ragnar Jónasson Jest ostatnim odkryciem skandynawskiej literatury kryminalnej. Jego powieści lokują się na listach bestsellerów tuż za Stiegiem Larssonem. Milczenie lodu wyniosło go na pierwsze miejsce listy Amazonu. Powieść zapoczątkowała kryminalną serię „Mroczna wyspa lodu”, wydawanej w 18 krajach. Telewizyjne prawa kupił zdobywca Oscara i BAFTA Award – On The Corner. Kryminały Jónassona sprzedano w ponad 500 000 egzemplarzy. Autor pisze już kolejny cykl. Na co dzień pracuje jako prawnik i wykładowca prawa w Reykjaviku.