„Wyspy Owcze. Przewodnik turystyczno-kulturowy”

Autorzy: Maciej Brencz, Kinga Eysturland, Marcin Jakubowski, Łukasz Łach, Marcin Michalski

Data wydania: maj 2020
Wydawca : PCIT TRAMP, Szczecin
Liczba stron: ?
 

 

 

 

 

* Opis książki:

Wyspy Owcze. Przewodnik turystyczno-kulturowy – to kolejna pozycja w ofercie PCIT TRAMP – wydawnictwa od 20 lat specjalizującego się w Skandynawii. Punktem wyjścia do niniejszego opracowania był przewodnik „Wyspy Owcze” (Marcin Jakubowski, Marek Loos, PCIT TRAMP 2003), który był pierwszą publikacją książkową o archipelagu wydaną na polskim rynku.

Po latach PCIT TRAMP wraca do tego tytułu w nowej odsłonie. I z nowym, mocnym składem autorskim, złożonym z farerskich specjalistów – pasjonatów, od lat promujących Wyspy Owcze w Polsce i… Polskę na Wyspach Owczych. Dość powiedzieć, że w zespole są autorzy trzech jedynych książek o archipelagu, jakie dotąd ukazały się na polskim rynku. Oprócz „Wysp Owczych” z 2003 r. są to dwie książki reporterskie o archipelagu: „81:1. Opowieści z Wysp Owczych” (Marcin Michalski, Maciej Wasielewski, Wydawnictwo Czarne 2011 i 2018) oraz „Farerskie kadry” (Maciej Brencz, Wydawnictwo Poznańskie 2019).

Oprócz wiadomości natury ogólnej o archipelagu, jak i przydatnych turystom informacji praktycznych, szczególnie wiele miejsca poświęciliśmy mało u nas znanej farerskiej kulturze. Prace zespołu autorskiego wsparli liczni sojusznicy, którzy podzielili się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniami. W rezultacie, dzięki szerokiemu wachlarzowi tematycznemu, powstał nie tyle przewodnik, co kompendium wiedzy na temat Wysp Owczych, będące pierwszym tego typu opracowaniem w formie publikacji książkowej

 

* Źródło opisu: tutaj.
* Spis treści danej książki znajdziecie tutaj.

Informujemy, że książkę można zamówić już teraz i to ze specjalnym 20% rabatem – zamów teraz klikając TUTAJ.

Zapraszamy również na stronę internetową http://wyspy-owcze.pl/, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat danej książki i jej autorów oraz inne ciekawostki dotyczące Wysp Owczych.