Autor: Yrsa Sigurðardóttir

Tytuł polski: „Wzgórze wisielców”

Tytuł oryginału: „Gatið

Tłumaczenie: Paweł Cichawa (z ang. Gallows Rock)

Data wydania w Polsce: 14 kwiecień 2021

Cykl: Freyja i Huldur (tom 4)

Wydawnictwo: Sonia Draga

Liczba stron: 368

 

 

 

 

 

Gálgahraun, ponure lawowisko na obrzeżach Rejkiawiku. Niegdyś miejsce egzekucji, dziś – atrakcja turystyczna. Aż do tego poranka, kiedy znaleziono tam wiszącego mężczyznę. Gwóźdź wbity w jego klatkę piersiową dowodzi, że to nie było samobójstwo, choć z przyczepionej nim wiadomości został tylko skrawek papieru.

Gdy policja udaje się do mieszkania mężczyzny, okazuje się, że sprawa zamordowanego to nie jedyna zagadka, jaką mają do rozwiązania: w środku został czteroletni chłopiec. Wygląda na to, że nie ma żadnego związku z ofiarą, ale jego rysunki wskazują na to, że był świadkiem czegoś strasznego.

Detektyw Huldar rozpoczyna polowanie na zabójcę, a psycholog dziecięca Freya szuka rodziców chłopca. Kolejne elementy powoli tworzą mroczną układankę: historię przemocy, przywilejów i zemsty.

Tą książką Yrsa Sigurdardóttir ugruntowuje swoją pozycję wśród czołowych pisarzy skandynawskiej literatury kryminalnej„. Tvedestrandsposten

„Makabrycznością często przypomina Stephena Kinga. Islandzkie długie ciemne noce są najbardziej przerażające w klimatycznych thrillerach Sigur?ardóttir”. Financial Times

* źródło opisu: tutaj

 

 

 

Zachęcamy również do posłuchania w/w książki na audioteka.pl – czyta: Filip Kosior – audiobook znajdziecie TUTAJ.

 

 

Yrsa Sigurðardóttir – wielokrotnie nagradzana islandzka pisarka, autorka niezwykle popularnych powieści kryminalnych i książek dla dzieci. Zadebiutowała w 1998 roku. Jest absolwentką inżynierii budowlanej na Uniwersytecie Islandzkim i Uniwersytecie Concordia w Montrealu. W zawodzie pracuje do dziś, łącząc to zajęcie z powieściopisarstwem. Mieszka na przedmieściach Reykjavíku. Jest żoną i mamą dwójki dzieci.