Zapraszamy serdecznie na polską trasę dwójki niezwykłych artystów – Islandki Soffii Björg oraz urodzonego w Brazylii Greka Jefa Maarawi – organizowaną przez agencję koncertową Soundvik.

 

Terminy koncertów:

04 maj – Bielsko-Biała – Klubokawiarnia Aquarium
05 maj – Oświęcim – Cafe Bergson
06 maj – Puszczykowo – LUPA – Inkubator Artystyczny
07 maj – Warszawa – La Boheme
08 maj – Wrocław – PUBliczny
09 maj – Rzeszów – Niezła Sztuka
10 maj – Mikołów – Inna Bajka
12 maj – Kraków – Cafe Szafe

 

Informacje o artystach:

 

Soffia Björg – urodzona na północnym zachodzie Islandii, w regionie, który zamieszkuje zaledwie 130 osób. Pochodzi z muzycznej rodziny. Matka śpiewaczka operowa, babcia piosenkarka, ojciec kompozytor. Soffia studiowała śpiew, jazz i blues, a także ukończyła islandzką akademię sztuk pięknych. Od 2010 roku Soffia współtworzyła folkowy zespół Brother Grass. Debiutancki album artystki, nagrany w słynnym studiu Sigur Rós Sundlaugin, został wydany w marcu 2017. Inspiracji jest wiele. Od Erica Claptona i Whitney Houston, przez grunge lat ’90 po artystki takie jak Norah Jones, czy Neko Case. Kierownikiem produkcji albumu był Ben Hillier, który pracował z takimi zespołami jak m.in. Blur, Elbow, Graham Coxon, czy Depeche Mode.

Debiutancki album Soffia Björg imponuje żywym i organicznym brzmieniem, intrygującymi motywami i rozwiązaniami, chwytliwą melodyką i urzekającym klimatem. Muzyka ta choć nasycona jest niezwykłym liryzmem, pokazuje też ogromną wszechstronność i pomysłowość autorki. Istotną kwestią jest tutaj z pewnością sugestywna atmosfera. Raz mocno intymna, nastrojowa i tęskna (np. „Johnny”, „The Road”). Innym razem pełna niezwykłego powabu i dostojności (np. „Back & Back Again”). Albo też dla odmiany lekka, ciepła i beztroska, wywołująca uśmiech na twarzy (np. „Grateful”, „Indigo & Gold”, „Narcissa”). Ale nierzadko też mroczna i niepokojąca, wręcz mistyczna, a nawet nieco szamańska i psychodeliczna (np. „Eardrum”, „Drink”, „Slow & Low”).” – Tak album Soffii komentuje portal internetowy www.stacjaislandia.pl (Całość recenzji albumu znajdziecie tutaj)

 

 

Jef Maarawi – urodzony w brazylijskim Sao Paulo, grecki muzyk, autor tekstów i aktor, zamieszkały w Atenach. Jego inspiracje obejmują twórczość takich artystów jak m.in. Father John Misty, Elliott Smith, Bonnie „Prince” Billy, a także kultura muzyczna Brazylii. W 2007 roku Jef stworzył projekt muzyczny nazwany Egg Hell, z którym między 2009, a 2014 wydał 3 albumy. Jego pierwsza solowa płyta, „Comfort Food” wydana w grudniu 2017 przez greckie wydawnictwo Inner Ear zdobyła sporo pozytywnych recenzji w greckich mediach. Jef Maarawi tworzy piękne muzyczne pejzaże przepełnione melancholią, smutkiem, bólem, ale także i lekkim cynizmem, realizmem i ironią ukrytymi w jego rewelacyjnych tekstach. Warto dać się ponieść śpiewanym opowieściom ateńskiego artysty.

* materiały promocyjne organizatora koncertów