King Dude powraca do Polski na dwa koncerty promujące nowy album „Music To Make Work To”! Król lucyferiańskiego klimatu wystąpi 22.09 w Poznaniu w Klubie Pod Minogą oraz 23.09 w krakowskim Zet Pe Te!

W roli głównego supportu na obu koncertach pojawi się także islandzkie Kaelan Mikla, które zachwyciło ostatnio publiczność na koncertach z Drab Majesty!

Jest nam niezwykle miło poinformować, że portal www.StacjaIslandia.pl objął to wyjątkowe wydarzenie patronatem medialnym.

Organizatorem imprezy jest agencja koncertowa WiniaryBookings.

 

KING DUDE
+ Kaelan Mikla

22.09.2018
Poznań/Pod Minogą
g.19:00

KING DUDE
+ Kaelan Mikla

Kraków/Zet Pe Te
23.09.2018
g.19:00

Bilety:
65 – biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl
75 – w dniu koncertu

 

KING DUDE (Seattle/USA) – Luciferian Folk

W czasach, kiedy amerykańska muzyka ludowa utraciła swoje krwawe korzenie, King Dude stara się oświetlić ciemność seksem, śmiercią, miłością, obłędem w świetle Lucyfera. Od 2006 r. jego nabożny rock’n’roll był zarówno medium, jak i przesłaniem; jego gardłowy baryton i diabelsko-wulgarny sposób pisania piosenek służy do zapalenia ognistego ducha objawienia u wszystkich, którzy go napotykają.

Dzięki wcześniejszym nagraniom w Dais, Avant !, Bathetic, Clan Destine i Ván, wielu wyśmienitym występom na festiwalach oraz nieustającymi koncertami King Dude odkrył ciągle rosnącą globalną publiczność, z którą podzielił się swoją proroczą wizją nadziei i zbawienia, której podniesione głosy w sposób niezawodny zwracają się na wznowienie namiotu Lucyfera.

King Dude to niebieskooki mefistofeles z gitarą akustyczną. Ubiera się jak Johnny Cash i śpiewa, jak Robert Johnson na rozdrożu. Śpiewa o śmierci tak, jak śpiewa o pieprzeniu. Z inspiracji wyrwanej z kraju bluesa, Americany i brytyjskiego folkloru (i heavy metalowego tła), surowe, hipnotyczne hymny Kinga Dude‚a przeszukują przeszłość, wpatrując się wprost w rewelacyjną przyszłość.

Więcej o King Dude na:
https://www.facebook.com/kingdudemusic/
https://kingdude.bandcamp.com/ 

 

Kælan Mikla – SYNTH PUNK/MINIMAL WAVE (Reykjavík)

Kælan Mikla to damskie post-punkowe trio, które powstało na początku 2013 roku., po zdobyciu pierwszego miejsca podczas konkursu Poetry Slam w Bibliotece Miejskiej Borgarbókasafn. Kælan Mikla to islandzkie imię postaci z fińskiej kreskówki o Muminkach. To tajemnicza postać, która jest uosobieniem zimna i zimy. Kælan Mikla każdej zimy przechodzi przez dolinę Muminków, przynosząc chłód i mróz. Wprawdzie jej pojawienie się w dolinie opisane jako bardzo piękne, ale trzeba wiedzieć, że jeśli popatrzy komuś prosto w oczy, to ta osoba może zamarznąć na śmierć.

W skład zespołu wchodzą:

Sólveig Matthildur Kristjánsdóttir – perkusja
Margrét Rósa Dóru-Harrysdóttir – bas
Laufey Soffía Þórsdóttir – wokal

 

 
Więcej o Kælan Mikla na:
https://www.facebook.com/Kaelanmikla/
https://kaelanmikla.bandcamp.com/

O grupie Kælan Mikla przeczytacie również na naszym portalu – TUTAJ.

* wykorzystano materiały promocyjne organizatora koncertów