Sound of the Damned to stosunkowo nowy grenlandzki zespół metalowy.

Grupa Sound of the Damned powstała w 2017 roku. Wtedy w miasteczku Nuuk odbył się muzyczny talent show, który sprowokował czterech muzyków do założenia zespołu i wystąpienia podczas tego konkursu. Wygraną w tym konkursie było zagranie koncertu w Danii, a także opłacenie przelotu i noclegu. Wierzcie bądź nie, ale tak naprawdę skład zespołu uformował się na pięć dni przed występem i to tylko dlatego, że wokalistę do działania zmotywowała jego żona (na marginesie – Pani Enequist pisze im teksty i jest ich fotografem). Muzyk zadzwonił wtedy do kilku przyjaciół i zapytał czy są gotowi podjąć wyzwanie. Zgodzili się i w ciągu tych kilku dni przygotowali trzy utwory. Znajdziecie je w wersji demo na platformie soundcloud (link pod artykułem). Są to kolejno „Tartarus”, „Kiinnat Qimagunnikut”, „Kilertiterlunga Aaverullunga”. Niespodziewanie Sound of the Damned wygrał ten konkurs. Od tego czasu zespół zagrał ponad 15 koncertów. Natomiast w tym roku był nominowany do nagród Koda w kategorii talent roku.

Skład zespołu Sound of the Damned:

Sebastian Enequist – gitara, wokal
Tuka Allarneq Nielsen Lyberth – perkusja
Josva Møller – gitara
Hermann Josefsen – bas

Brzmienie Sound of the Damned to death metal z nutą metal core. Zespół wykonuje swoje numery w języku angielskim i grenlandzkim. Teksty koncentrują się głównie na kulturze grenlandzkiej i jej tradycji, ale muzycy poruszają w nich również tematy wykorzystywania seksualnego, chorób psychicznych, wewnętrznych demonów, itp.

Aktualnie zespół Sound of the Damned nie ma na koncie jeszcze żadnego albumu. Muzycy przyznają, że pracują nad materiałem na debiutancką płytę. Niemniej jednak nie chcą się śpieszyć z jej nagrywaniem. Wolą pracować w naturalnym tempie i bez pośpiechu. Planują wydać album dopiero za około 2 lata. Póki co, 27 września 2019 roku, grupa opublikowała na platformie spotify swój pierwszy oficjalny singiel „My Monster”. Przy nagraniach tego utworu muzykom towarzyszył George Nerantzis, a jego produkcją zajmował się Theodore Kapnas.

 

Sound of the Damned : facebook / soundcloud / spotify