Agust Gustafsson to nowe islandzkie rockowe trio, które wydaje się być mało znane, a równocześnie godne polecenia!

Zespół Agust Gustafsson 12 października 2017 roku wydał swój debiutancki album „New Beginning”. Grupa stawia na organiczne brzmienie i naturalny vibe. W ich graniu czuć miłość do korzennego rocka. Jedenaście kompozycji znajdujących się na omawianym krążku jest mocno inspirowanych klasycznym hard rockiem i blues rockiem, dodatkowo z nutą progresji i psychodelii. Coś dla fanów Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Deep Purple, Uriah Heep, Budgie, Van Halen, Def Leppard.

Ostatecznie Agust Gustafsson to rock’n’rollowa petarda, która intryguje i zachwyca. Muzycy serwują nam bajeczne gitarowe riffy, cieszące ucho chwytliwe solówki, przyjemne i głębokie linie basu oraz konkretną pracę perkusji, która lubi zaskakiwać nieoczekiwanymi zmianami rytmu. Dodatkowo zespół urozmaica swoją muzykę akustycznymi brzmieniami gitar, partiami fortepianu oraz miło charczącymi sekwencjami akordów organów Hammonda. Muzycy bardzo fajnie budują nastrój i napięcie w poszczególnych utworach. Podobają mi się też zabawy muzyków z rytmiką. Od pierwszych nut w ucho wpada również rozdzierający na strzępy nasze emocje charyzmatyczny wokal. Śpiew wokalisty jest godny zapamiętania i autentycznie wciskający się w głowę.

Agust Gustafsson zaproponowali nam materiał spójny, choć równocześnie niezwykle różnorodny i barwny. Wszystko tu gra ze sobą w najlepsze, poszczególne składniki są dobrane idealnie. W rezultacie pozwoliło to Islandczykom wykreować wybuchową mieszankę znakomitych rock’n’rolli i hard rockową płytę z najwyższej półki. „New Beginning” kipi energią i żywiołowością, do tego brzmi mięsiście i fantastycznie. W jej głębi tkwi naturalność i dzikość, która szybko chwyta za słuchacza, rozpala w nim instynkt i hipnotyzuje. Swoim poziomem płyta może konkurować z najlepszymi w danym gatunku. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych w swej kategorii stylistycznej albumów roku. Mocno wierzę w to, że panowie są w stanie jeszcze dużo namieszać na islandzkiej scenie hard rockowej. O ile wpadnie w odpowiednie ręce i zyska rozgłos na jaki zasługuje.

Agust Gustafsson to hard rockowy zespół pełną gębą. „New Beginning” całkowicie uzależnia od siebie słuchacza. Ta muzyka chwyta jak diabli!

 

 

Agust Gustafsson :: New Beginning

01. Even Now 03:28
02. We Are Here 03:42
03. On A Hill 04:22
04. Your Design 06:29
05. Higher 05:27
06. Gotta Know 04:54
07. Distant Galaxy 06:57
08. Strange Man 07:11
09. Who 11:28
10. I Know You 05:38
11. Sad Day 04:10

 

 

Agust Gustafsson : facebook / spotify

 

Agust Gustafsson :: New Beginning (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 1 Głosuj