21062_252288514431_3863389_n

Among Relatives to duńsko-grenlandzka grupa eksperymentująca z indie rockiem i rockiem lat 70-tych.

Grupa została założona w 2008 roku przez kilku bliskich przyjaciół, których głównym celem było i jest robić to co najbardziej kochają, czyli muzykę. Tworzą niepowtarzalny klimat za pomocą wyjątkowej melodyki i prostych tekstów.

W 2009 roku Among Relatives byli nominowani w kategorii Best Alternative Act podczas rozdania nagród Underground Music Awards w Kopenhadze.

Po roku wspólnego grania muzycy zamknęli się w Silence Studios na północy Szwecji, aby nagrać swój premierowy materiał. Zespół nawiązał współpracę z renomowaną producentką Mandy Parnell’em (Fleet Foxes, Sigur Rós, Neil Young, José González, Kissaway Trail).

Debiutancki krążek „This Room” ukazał się w styczniu 2010 roku. Dystrybucją płyty zajmuje się Atlantic Music Aps (Grenlandia) oraz Pad & Pen Records (Dania).

W tym czasie skład grupy prezentował się następująco:

Jimmy Andersen – wokal, gitara
Anders Haaning – perkusja, organy, wokal
Christian Sekjaer – bas, wokal
Josefine Dalsgaard – skrzypce, perkusja, wokal
Frederik K. Elsner – gitara, wokal

4165942-among-relatives-forsanger

Muzycy koncentrują się głównie na melodii i jak mówią „songwriterskim akompaniamencie”. Grupa zdaje się być przejęta i pochłonięta swoją muzyką, która jest z jednej strony pełna aranżacyjnego rozmachu, a z drugiej niezwykle kameralna. Grupa pełna rockowej energii, ale unikająca patosu tej muzyki. Szczerość tego materiału powala. To po prostu chamber indie rock, świetnie skonstruowany i wykończony urokliwymi ozdobnikami. Rzecz szczególna dla sympatyków: Arcade Fire, Editors, Saybia, Magnetic Fields, Fleet Foxes, Interpol.

full

Na płycie „This Room” przeplatają się elementy alternatywnych rockowych ballad, orkiestralnego folku, a także indie rockowe zrywy i glamowy rozmach. Rockowe instrumentarium, wyrazista sekcja rytmiczna, orkiestracje, chórki, skrzypce i organy tworzą barwną dźwiękową mozaikę. Śmiałość w zestawianiu przez zespół różnych brzmień prowadzi także do wielu czarownych melodii. W tym zestawieniu świetnie wypada także charakterystyczny wokal Jimmy’ego Andersena, przypominający nieco barwą głos Søren Huss (Saybia) i Christian Hjelm (Figurines). Dodaje on niepowtarzalnego uroku muzyce Among Relatives. Nie sposób nie wspomnieć również o wspaniałym głosie skrzypaczki Josefine Dalsgaard. Jej czysty i rozkoszny śpiew uzupełnia emocjonalnie głos Jimmy’ego i tworzy z nim wspólnie atrakcyjny dialog.

This Room” to ciekawa i ambitna płyta z porcją pięknych i energetycznych piosenek, w których smutek miesza się z radością. Doskonale zaaranżowana i skomponowana. Imponująco barwna. Mimo natłoku pomysłów nie sprawia jednak wrażenia chaotycznej. Dzięki swojej różnorodności nie nudzi, a za sprawą unikalnej, nie pretensjonalnej melodyki i przebojowości jest natychmiast przyswajalna. Among Relatives perfekcyjnie wbija się w pamięć słuchacza.

 

Among Relatives :: This Room

1. This Room 4:48
2. Devil’s Work 3:23
3. Nearly No Time 3:27
4. If You Say So 3:31
5. Are You Already Giving Up? 4:17
6. What You Did 2:31
7. Change the Channel 5:07
8. Lines 3:46
9. Break Hands 3:50
10. Rhea/Outro 5:44

 

 

Among Relatives : facebook / myspace / soundcloud
Album można nabyć za pośrednictwem Atlantic Music Aps

Among Relatives :: This Room (recenzja)
4.7Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów