At Breakpoint to islandzki rockowy zespół utworzony w Hafnarfjörður przez grupę przyjaciół, których pasją była muzyka.

Członkowie zespołu At Breakpoint:

Gunnar Björn – wokal i gitara
Pavol Ingi – bas
Anton Búi – perkusja
Rúnar Þór – gitara

At Breakpoint istnieje od kilku lat. W tym czasie zespół pracował nad własnym stylem i brzmieniem łącząc rock and rollową energię z chwytliwymi melodiami i osobistymi tekstami. W 2017 roku grupa wydała album EP „Nowhere left to fall”. Natomiast 12 marca 2020 roku ukazał się ich debiutancki longplay zatytułowany „Let Your Demons Run”.

Dźwięki płynące z płyty „Let Your Demons Run” z pewnością przyciągną uwagę fanów rocka, ale nie tylko, gdyż muzycy z At Breakpoint w swojej twórczości udanie nawiązują również do grania hard rockowego oraz stylistyki grunge’owej. Ponadto ciekawie przerzucają się zagrywkami z pogranicza stoner i blues rocka. Długogrającego albumu Islandczyków słucha się z nieukrywaną przyjemnością. Dzięki tej płycie doświadczymy różnych odmian rockowego brzmienia i różnych muzycznych klimatów. Panowie potrafią zbudować solidną rock’n’rollową ścianę dźwięku i intrygujące rockowe klimaty. Dużo tutaj bajecznych riffów,  budzących wyobraźnię zagrywek gitarowych i cieszących ucho solówek, z którymi z powodzeniem współgra kipiąca energią perkusja. Muzyka napędzana jest świetną sekcją rytmiczną, zaś sporadycznie pojawiają się jeszcze partie klawiszy, które przyjemnie wypełniają soczystą przestrzeń. Ponadto frontman grupy, Gunnar, dysponuje niezłym rockowym głosem, który sprawdza się znakomicie zarówno w cięższych fragmentach, jak i wtedy, gdy trzeba „zrobić klimat”.

Trzeba wyjaśnić, że gra At Breakpoint nie polega na wyścigach, jest ona oparta głównie na brzmieniu, świetnych motywach i wciągających melodiach. Islandczycy potrafią dać kopa, zabrzmieć konkretnie i mocno, ale nie przygniatają nas swoją muzyką, gdyż równoważą jej ciężar nośnymi melodiami i interesującymi liniami wokalnymi. Łączenie intensywności i chwytliwości wychodzi muzykom doprawdy znakomicie. Album „Let Your Demons Run” brzmi dobrze i przynosi przyzwoitą dawkę solidnego rocka. Niemal każdy utwór został profesjonalnie napisany i nagrany, co jest przykładem dobrej, profesjonalnej roboty. Nie można odebrać temu wydawnictwu również konsekwencji i spójności. Dostaliśmy naprawdę bardzo solidny i interesujący materiał, który może być początkiem czegoś bardzo ciekawego. Przekonamy się o tym przy okazji kolejnych wydawnictw At Breakpoint.

 

 

At Breakpoint :: Let Your Demons Run

01. Off the Beaten Track 4:42
02. Pain 3:31
03. Other Way 4:31
04. Broken Promises 3:43
05. Without You 3:12
06. 3 Lines 4:30
07. Funeral 3:57
08. Not the Same 4:18
09. Not Ok 4:07

 

 

 

At Breakpoint : facebook / spotify


At Breakpoint :: Let Your Demons Run (recenzja)
4.4Wynik ogólny
Ocena czytelników 1 Głosuj