Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Siedmioletnie cykle życia człowieka.

 Islandzki kompozytor muzyki filmowej Atli Örvarsson, który wydał niedawno soundtrack do filmu „No Limit​” (2022, INNI, recenzja TUTAJ), zaś dwa lata temu zadebiutował solową płytą „You Are Here” (2020, INNI, recenzja TUTAJ) wydał nową EPkę, nad którą pracował w 2021 roku w trakcie lockdownu wywołanego pandemią Covid-19. Islandczyk wykorzystał ten czas na stworzenie introspektywnej, ascetycznej brzmieniowo płyty z solową muzyką fortepianową.

Omawiany album nosi tytuł „7 Cycles” i ukazał się 14 października 2022 roku za pośrednictwem wytwórni INNI. Materiał na płytę został nagrany w domowym studiu kompozytora w Akureyri. Miksowaniem i masteringiem płyty zajmował się Francesco Fabris (@france.fabris). Projekt okładki wykonał Alexandre Souêtre (@axlsouetre).

7 Cycles to badanie poglądu, który mówi o tym, że nasze życie przebiega w 7-letnich cyklach. Niektóre zamieszczone tutaj utwory są nowe, a inne są ze mną już od jakiegoś czasu, więc można powiedzieć, że reprezentują różne cykle mojego życia. Chciałem też skoncentrować się na brzmieniu samego pianina i wrażliwości, która wiąże się z brakiem dużej orkiestracji lub produkcji, za którą mógłbym się schować. To poszukiwanie szczerych i surowych emocji” – mówi o swoim nowym dziele Atli Örvarsson.

 „7 Cycles” to kolekcja siedmiu bardzo intymnych, refleksyjnych, a nawet powiedziałbym romantycznych utworów. To delikatne i kruche kompozycje o melancholijnym, głębokim i nastrojowym klimacie, które urzekają swoją eterycznością i elegancją. Dyskretny urok dźwięków, które podaje nam Atli Örvarsson niesie ze sobą obezwładniający ładunek emocjonalny kreując unikatową jakość. Jest ona w stanie dostarczyć słuchaczowi wyjątkowych doznań. Umiejętność wywarcia tego typu efektu, budowania tak pięknych barw i brzmień za pomocą tak minimalistycznego materiału, z jakim mamy tutaj do czynienia jest nieprawdopodobna, genialna. Dane wydawnictwo w bardzo wyrafinowany sposób ukazuje wrażliwą stronę islandzkiego kompozytora.

Atli Örvarsson jest twórcą nietuzinkowym,  który wie jak można wydobyć z pianina zamyśloną, emocjonalnie poruszającą nutę, uczucie tęsknoty i przyjemnej nostalgii. Jego talent, który polega na budowaniu przepięknych i hipnotyzujących struktur na bazie partii pianina przejawia się w każdej minucie trwania omawianego krążka. Muzyka z „7 Cycles” robi niesamowite wrażenie, jest szczerze ujmująca. Wystarczy zamknąć oczy i po prostu dać ponieść się swojej wyobraźni. To bardzo osobisty album, który umacnia pozycję tego kompozytora na scenie islandzkiej i nie tylko.

 

 

 

Atli Örvarsson :: 7 Cycles

1. Shards
2. Inertia
3. Through Time
4. Under Water
5. Clouds
6. A New Beginning
7. 7 Years

 

 

 
Atli Örvarsson : website / facebook / bandcamp / spotify / linki do odsłuchu

Atli Örvarsson :: 7 Cycles (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów