Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Zjawisko topnienia diamentu dobiegło końca?

Dwa lata temu islandzki artysta Benedikt H. Hermannsson rozszerzył nazwę swojego dotychczasowego projektu Benni Hemm Hemm dopasowując go do nowego muzycznego przedsięwzięcia Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond Band, w ramach którego ukazały się albumy: „Church/School” (2021; recenzja TUTAJ), „Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond Band II”  (2022; recenzja TUTAJ) i „Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond Band III” (2022; recenzja TUTAJ).

13 stycznia 2022 roku w ramach projektu Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond Band ukazało się jego czwarte wydawnictwo „Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond Band IV”. Materiał na album został tak jak i poprzedni napisany, nagrany, zmiksowany i wykonany przez Benedikta H. Hermannssona w Seyðisfjörður i Reykjavíku. Na płycie gościnnie wystąpili: Þorlákur Benediktsson zaśpiewał w „Morning”, a Andrés Man zagrał na gitarze w „Weekend”.

Benedikt H. Hermannsson wyjaśnia, że: „Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond Band IV” może być ostatnią płyta z serii improwizowanej muzyki i majaczących wideoklipów niebezpiecznie niestabilnej grupy wandali i muzycznych geniuszy, którzy razem tworzą Melting Diamond Band skupiony wokół islandzkiego muzyka Benniego Hemma Hemma. Najprawdopodobniej nie będzie to ostatnia płyta w formie serii, ale grupa od początku projektu nalegała, aby w tej konkretnej serii nie było więcej niż 4 płyty. Nikt nie wie dlaczego i mam nadzieję, że pojawi się jeszcze więcej innych płyt.

Album „Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond Band IV” to kolejny krok Benedikta H. Hermannssona w stronę muzyki eksperymentalnej. Album przynosi nam porcję, w dużej mierze instrumentalnej muzyki zbudowanej na pograniczu takich gatunków jak experimental, alternative, improvisation oraz progressive pop podlany gdzieniegdzie psychodelią. Materiał asymilując różne wpływy i echa zaskakuje brzmieniowym zróżnicowaniem i wielogatunkowymi nawiązaniami, a momentami nawet dobrze pojętą dziwacznością. Zaserwowane tutaj dźwięki układają się w kolaż różnorodnych klimatów, wielobarwnych brzmień i wielu emocji. Wszystko to składa się na ciekawą propozycję, poszerzającą oblicze projektu Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond. Dotychczasowi fani tego projektu nie powinni więc być rozczarowani.

 

 

 

Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond Band :: Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond Band IV

1. Morning 07:46
2. Weeekend 06:32
3. Fark 03:57
4. Af hverju eru þessi göng svona löng? / Why is this thong so long? 13:54
5. Fleet 03:49

 

 

 

Benni Hemm Hemm : facebook / bandcamp / spotify

Benni Hemm Hemm & the Melting Diamond Band :: IV (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów